«За всі концерти нам вдалося зібрати більше ніж 7 мільйонів гривень»: Софія Нерсесян, юна співачка та волонтерка

«За всі концерти нам вдалося зібрати більше ніж 7 мільйонів гривень»: Софія Нерсесян, юна співачка та волонтерка

Софія Нерсесян – маленька співачка з великим серцем, наповненим любовʼю до України. У свої 7 років вона організувала власний благодійний концерт, де зібрала 15 000 грн на допомогу ЗСУ й передала Фонду Сергія Притули. Про «Кицю-захисницю», зіркові концерти та внесок у нашу перемогу читайте в ексклюзивному інтервʼю від МУЗВАР.

«За всі концерти нам вдалося зібрати більше ніж 7 мільйонів гривень»: Софія Нерсесян, юна співачка та волонтерка

Софіє, розкажи трошки про себе, своє “коріння” та як ти вирішила співати.

Народилася я в Києві. Але моє серце розділене навпіл: я наполовину вірменка й наполовину українка. Тато – вірмен, мама – українка. І це є нероздільні частини мене. Друга половина зараз болить… і ці почуття я вкладаю в свої пісні. Не скажу, що саме колись спонукало мене почати співати, але співаю я стільки, скільки себе пам’ятаю. Тато вкладав мене спати та співав мені пісні, а я слухала. Дивилася, як співають англійською принцеси мультфільмів, та повторювала звуки, навіть не розуміючи значення слів, бо ще не вміла розмовляти. Мабуть, це було неминуче, бо в мене дуже співоча родина. Голосом пішла в тата, а він в свою чергу, у свого тата, тобто мого дідуся. А також зі сторони бабусі моя близька родичка – Ніна Матвієнко. Тому ще з самого малечку я захоплювалася саме фольклорною музикою. У моїй родині прийнято шанувати традиції та передавати їх з покоління у покоління. Моя вчителька з вокалу каже, що в мене тип голосу – другий альт і що це велика рідкість серед дівчат. Я поки в цьому особливо не розбираюсь, але мені подобається мій низький тембр. Мені цікаво, як буде розвиватися мій голос, якщо він зараз такий низький у мої 7 років. У співі мене надихає вокалістка гурту Go_A – Monokate. Мені дуже подобається її голос. Її пісні були першими українськими піснями, які я співала: «Шум», «Веснянка». 

Ти ще така маленька, але в тебе вже був власний благодійний концерт! Розкажи нам про свої враження та мету цього заходу.

Я захоплююсь українською музикою і зараз мені хочеться співати саме українською мовою. Іноді співаю пісні англійською. Раніше співала російською, але зараз ні. Я відчуваю так, що зараз необхідно розвивати українську культуру, тому я захотіла записати свою пісню про Україну, яка називається «Одна Єдина». Бо зараз Україна і перемога – це єдине, що має для мене значення. У нашій українській пісні – єдність, у єдності – наша перемога. Тому я хочу про це співати і доносити це до людей. І це стало поштовхом для мене організувати мій перший благодійний концерт. У цьому мені допомогли мої батьки. Концерт проходив у Ботанічному Саду. Всі зібрані кошти пішли у Фонд Притули на допомогу нашим захисникам. Мої батьки з самого початку повномасштабного багато допомагали країні, тому я захотіла долучитися до цієї допомоги. Моя зброя – це мій голос. Я дуже хвилювалася перед концертом, бо це був мій перший концерт і я хотіла якомога більше зібрати грошей, щоб нагодувати наших військових. Щоб усім вистачило на теплу смачну їжу. І щоб ще залишилося на побудову великого космічного кораблю, у який ми помістили би росіян, які прийшли у нашу країну вбивати та відправити їх усіх назавжди у космос. Я тоді зібрала майже 15 000 гривень. Мені здається, це дуже багато. 

«За всі концерти нам вдалося зібрати більше ніж 7 мільйонів гривень»: Софія Нерсесян, юна співачка та волонтерка

Як Сергій Притула відреагував на твою ідею з космічним кораблем для мешканців країни-агресорки?

Я буда щаслива, що змогла передати кошти особисто Сергію Притулі. Я вірю, що ці гроші справді допомогли нашим хлопцям. У нас із Сергієм була приязна розмова, він жартував, розповідав про своє дитинство. Мені було приємно, що він відносився до мене, як до дорослої людини, а не дитини, і з серйозністю підійшов до мого прохання щодо космічного корабля. Ця зустріч дала мені змогу повірити в себе і зрозуміти, що я можу зробити для України ще більше. 

Скільки вже за твоєю спиною концертів та з ким із зірок ти встигла виступити на одній сцені?

Після першого концерту я брала участь у понад 14 благодійних концертах, де ми із зірками української естради збирали разом кошти для армії. Мені казали, що за всі концерти нам вдалося зібрати більш ніж 7 мільйонів гривень. Я дуже пишаюся цим. І пишаюся співати на одній сцені з такими зірками, як Святослав Вакарчук, Макс Барських, Кола, Павло Зібров, Сергій Бабкін, Позитив, Мішель Андраде, Камалія, Таяна, Арсен Мірзоян та багато інших. Мені кажуть багато приємних слів, дякують, новинні канали беруть інтерв’ю, вручають подяки, зірки коментують мої публікації, мене навіть згадував Притула в каналі Марії Єфросиніної. 

«За всі концерти нам вдалося зібрати більше ніж 7 мільйонів гривень»: Софія Нерсесян, юна співачка та волонтерка

Твою творчість та діяльність підтримують наші ЗСУ, наскільки нам відомо, навіть дарують знакові подарунки з лінії фронту. Розкажи детальніше.

Нещодавно я дізналася, що мої пісні розлетілися по радіостанціям світу, а наші хлопці з передової слухають їх, щоб підняти собі настрій. Мені передають шеврони, один підрозділ зробили шеврон саме для мене – «Киця-захисниця». Хлопці з полку «Азов» підписали для мене прапор України. Це так неймовірно! Я ніколи не думала, що моє бажання співати для людей може так обернутися. Це для мене важливо.

І важливо, насамперед тому, що чим більше людей про мене дізнається – тим масштабніші концерти я зможу влаштовувати. А чим більшими будуть концерти, тим більше коштів для армії я зможу зібрати. І це єдина моя ціль – допомога. Мені не так важлива «популярність», але якщо це буде сприяти обсягу моєї допомоги – моя головна мрія швидше здійсниться. А моя мрія – перемогти в цій війні. 

А чи є вже у маленької співачки свої вимоги до звуку, сцени чи навіть райдер?

Мені важливо співати вживу, не під фонограму, тому я дуже вимоглива до якості звуку на сцені. Мені необхідно добре чути себе в мікрофон. А ще в мене гучний голос, тому треба, щоб людям також доносився приємний звук, тому мені приділяється особлива увага зі сторони звукорежисерів. 

«За всі концерти нам вдалося зібрати більше ніж 7 мільйонів гривень»: Софія Нерсесян, юна співачка та волонтерка

Нам відомо, що ти подарувала на фронт свій дрон. Як дізналася про збір та повідомила про своє рішення батьків?

Так, декілька днів тому я особисто передавала дрон, павербанки та 500 гривень з моєї копілки. Посмішки та вдяка наших захисників та захисниць – це для мене найдорожчий подарунок. Задля таких моментів мені хочеться продовжувати нести у цей світ свої ідеї. Мені захотілося передати дрон, бо я часто бачу та чую, що кошти збирають саме на дрони. Мабуть, для військових вони зараз найбільш необхідні. І як раз, моя мама побачила в Інстаграмі, що наша знайома дівчина військова разом з чоловіком шукають дрони. Я не могла не долучитися. Одразу попросила батьків допомогти мені передати для них усе необхідне. 

Не дивлячись на велику кількість уваги до тебе, ти можеш навіть відмовитися давати інтерв’ю. Чому так і як ти розумієш з якими представниками ЗМІ хочеш спілкуватися, а з якими – ні?

Як я вже казала, мені не важлива просто популярність. Я не хочу давати просто інтерв’ю задля інтерв’ю. Мені треба, щоб мої слова пішли далі туди, де люди зможуть їх використати задля допомоги. Якщо мене покажуть по телебаченню, а після цього багато людей пожертвують кошти на армію – це те, чого б я хотіла. Якщо ж це просто, щоб хтось опублікував мене в своєму Інстаграмі – мені це не цікаво. Я хочу, щоб це все приносило максимум користі для наших військових.

Розкажи про свої подальші плани та нові треки.

Я дуже люблю співати. В майбутньому хочу бути співачкою. Буду співом збирати кошти, допомагати нашій країні. Я хочу вже скоріш співати не на благодійних концертах, а на концертах, присвячених перемозі. І хочу вже писати пісні про перемогу. І ще в мене є маленька мрія – взяти участь у дитячому “Євробаченні”. Це буде дуже великий крок для мене. Але це все вже після нашої перемоги.

Спілкувалася: Ковальова Катерина