Перемога Гідності: триває великий благодійно-мистецький проєкт Victoire de la Dignité

Перемога Гідності: триває великий благодійно-мистецький проєкт Victoire de la Dignité

29 серпня у Національному Художньому Музеї України відбулося закриття виставки «Передчуття Перемоги». Ця виставка є одним із етапів великого благодійного проєкту «Перемога Гідності», ідеологинею якого є Марія Дідковська, засновниця ресторану Citronelle та Saint Bar, благодійного фонду та Всеукраїнського проєкту “Відкрита музика міста”.

Символічна назва «Перемога Гідності» має на меті підкреслити, що Україна вже довела всьому світові власну силу, мужність, хоробрість та гідність. Українці вже перемогли як нація, продемонструвавши свою неймовірну єдність у боротьбі проти ворога. Віра мільйонів людей в українську перемогу, як всередині країни, так і за її межами, допомога та підтримка на різних рівнях з усіх куточків світу наближає цю заповітну перемогу.

Роботи шести видатних українських митців сучасності, які були представлені на виставці «Передчуття Перемоги», стали основою для шести етикеток ексклюзивної колекції шампанського Victoire de la Dignité. Їхні твори – своєрідні символи перемоги.

Перемога Гідності: триває великий благодійно-мистецький проєкт Victoire de la Dignité

Виставку «Передчуття перемоги» було організовано в унікальному форматі: як художню майстерню зі щотижневими зустрічами з художниками, арт-лекціями та індивідуальними екскурсіями. Вона  стала першою за 3 роки виставкою, яку було організовано у Національному Художньому Музеї України. До цього музей було зачинено для відвідування. 

Загалом відбулося 48 екскурсій та 5 «Зустрічей в майстернях», які відвідало 787 людей.

 Продаж колекції Victoire de la Dignité має благодійну мету: весь  прибуток від продажу шампанського передається на потреби Головного військового клінічного госпіталю та мобільних військових шпиталів, з якими команда проєкту співпрацює та допомагає від початку війни. Але не менш важлива місія Victoire de la Dignité – зробити свій внесок у наближення Перемоги та познайомити світ із культурною спадщиною України.

Victoire de la Dignité — це лімітована колекція шампанського, створене спеціально й виключно для України. Це символ боротьби і перемоги України від французьких партнерів і друзів Марії Дідковської – сім’ї Морле. 

Від спілкування та співпраці з художниками-учасниками проєкту у пані Марії найтепліші враження:

«Мені добре від того, що я бачу ці зміни, цей рух культурний і що ми дійсно об’єднуємося заради єдиної мети. Головне, щоб це не зламалося. Допомога Головному військовому клінічному госпіталю – це наша подяка військовим за те, що ми зараз живемо вдома. Це дуже довгострокова робота, яка буде тривати і після Перемоги, щоб повернути людей до нормального життя».  

Важливість виставки «Передчуття Перемоги» та силу мистецтва підкреслила й куратор виставки Ганка Третяк:

«Митці, які представлені на цій виставці, вони всі живуть і працюють в Україні, відчувають настрій і є невід’ємною частиною боротьби українського народу. Натхнення, яке передають художники людям, дуже важливе. Воно дає поштовх для роботи, для боротьби, для того, щоб не зупинятися». 

Саме віра в Перемогу й майбутнє нації є рушійною силою проєкту «Перемога Гідності». Кожен з художників чітко пояснив, чому саме ця робота увійшла до проєкту. 

Олексій Аполонов, «ГРЮНВАЛЬД»:

«Грюнвальд» завжди був особливим для мене, і після початку повномасштабної війни я зрозумів чому. Ця війна вже мала багато визначних битв: і героїчна оборона Маріуполя, і відвоювання північних областей, і Бахмут з Вугледаром… Але головна вирішальна битва ще попереду, у якій Україна неодмінно переможе. І так само, як і Грюнвальдська битва, наша війна остаточно знищить міф про нібито могутність армії ворога».Олена Придувалова «ПОДІЛ»:«На моїй роботі — наша Київська телевежа, така спокійна і збалансована. На початку війни ворог атакував її, намагаючись лишити киян без інформації, зв’язку, тобто без розуміння того, що відбувається. Але вежа вистояла. У той самий момент для мене ця картина стала символом Перемоги. Ми, українці, не втратили зв’язок та здатність чути, розуміти одне одного. Ця вежа, як кожен із нас, як уся країна — міцна та непохитна, стійка та єдина, як ніколи».

Марина Скугарєва «ДОРОГА»:

«Мільйони людей змушені були рухатися цими дорогами якомога далі від жахів війни. Водночас тими самими дорогами у зворотному напрямку рухалися наші воїни назустріч ворогу. Ними ж їхали волонтери, автомобілі швидкої допомоги, мобільні шпиталі та автомобілі евакуації поранених. Так чи інакше, це і є мої «Дороги», українські дороги. Дороги, за які ми сьогодні всі так боремося, щоб їздити ними вільними, під безпечним небом. Це дорога до Перемоги».

Олександр Сухоліт «ЖОВТЕ НА ЧЕРВОНОМУ, РОЖЕВОМУ І БЛАКИТНОМУ»:

«Взагалі, на мою думку, радість притаманна кожному кольору, якщо дати йому життя на полотні. Це «радування» — це і є життя. У фарбах воно завжди присутнє. Ця робота — це передчуття радості, тріумфу, це те, що українці відчуватимуть, коли настане Перемога».

Олег Тістол «АЙ-ПЕТРІ»:

«Я почав робити «Ай-Петрі» як символ Перемоги, усе стало на свої місця. Я зрозумів, що мене так розхвилювало. Коли я знову побачу наш прапор на Ай-Петрі й зможу відкоркувати там пляшку шампанського, для мене це буде Перемога».

Микола Білоус «ЗУСТРІЧ»:

«Я намагався створити роботу, яка транслює жагу до життя, здатність йти вперед, продовжувати жити та любити. Саме це я бачив навколо. Зустріч закоханих, зустріч найближчих, очікування цієї зустрічі, непохитна віра в неї надає сили та змушує рухатися вперед, відвойовувати своє життя. Саме «Зустріч» для мене є найпотужнішим символом Перемоги».

Робота «Зустріч» єдина, яку було створено митцем із початку повномасштабного вторгнення спеціально для проєкту «Перемога Гідності». Вона повернула його до життя, але стала останньою в його творчості. Микола Білоус пішов із життя в січні 2023 року. На закриття виставки завітав галерист та друг Миколи Білоуса Олександр Щелущенко, який нині опікується творчою спадщиною художника.

Музичний супровід події забезпечила композиторка та піаністка Саша Морозова.

Інтерес до виставки «Передчуття Перемоги» вже проявили мистецькі поціновувачі з інших країн світу. Незабаром її можна буде побачити в ресторані Citronelle. Там же та у Saint Bar можна на власні очі можна познайомитись з колекцією шампанського Victoire de la Dignité.

А проєкт «Перемоги Гідності» вже готує нові заходи та благодійні акції.

Більше інформації за посиланням