“Це крок, який означав повернення до темної музики”, – OTOY про трек “Етнокод”, альбом “темна ч.1” та дату виходу другої частини
Вже за декілька місяців, 10 лютого 2024 року, OTOY презентує обидві частини свого темного альбому у Києві. За словами репера, ця музична робота – це cправжній український реп, викарбуваний найважчим періодом. Українські інструменти, хорові заспіви, голосові роздуми матері, бабці та дідуся. Все це – покликане створити атмосферу справжнього, містичного, глибокого українського стилю. Чим надихався репер на випуск подвійного лонгплею про свою dark-side, чи були у роботі референси та які виклики у творчості ставить перед собою артист? Про це та більше – у нашій розмові.
Славо, в 2023-му році було багато сумних і хороших нових. Яким для тебе був цей рік?
2023 рік для мене був таким же напруженим, як і для кожного українця. Завдяки військовослужбовцям мав можливість і Євробачення відвідати, і безліч інших ініціатив, проте це все досить сильно нівелюється війною. Але, так і має бути зараз. Основний фокус – лише на війні.
Пів року тому ти випустив повноформатник «Недовготривалі відносини», тепер ще один лонгплей «темна ч.1». З чим пов’язана така продуктивність? Це бажання закріпитися у своїй ніші?
Моя продуктивність – мій спокій. Я завжди живу з відчуттям, ніби втрачаю час. І жити в цьому стані боюся довго. Тому постійно щось пишу, видаю. Це моя «віддушина», мій баланс, мій відпочинок.
У 2022-му твоя робота «Околофронт» вразила багатьох. Власне та платівка задала певний рівень. Зараз немає такого остраху, шо тепер постійно треба стрибати ще вище, щоб не було закидів, що то була твоя стеля?
Вважаю що кожен наступний реліз має давати нову планку творчості. Не хочеться видавати те, що по відчуттям буде як деградація у звуці, сенсах тощо. Лише вверх!
Взагалі як реагуєш на хейт? Питаю, бо основний лейтмотив твоєї платівки — це зло. Зло у мережі тебе торкає чи навпаки акумулює у тобі бажання йти далі?
Хейт – етнокод. Все що можу сказати.
У альбомі багато крутих моментів, якими рідко користуються наші артисти. Це і диктофонні записи, монаші заспіви, агресивний бас тощо. Що слугувало референсом до цього? Можливо, якась платівка чи окремий трек когось схожі по настрою до твоєї роботи?
Референсів у написанні «темної» не було, це якийсь збірний образ усього творчого шляху, усього прослуханого, усього побаченого. Така квінтесенція «Отого».
Бачив твої описи до треків, там все настільки точно і детально прописано, ніби промальовані розкадровки до фільму. Коли починав його писати, то ці картинки і концепт вже були в твоїй голові чи все народилося в процесі?
Концепт альбому був від самого початку, все вірно. Так і писався альбом.
Альбом є напрочуд сучасним та своєчасним, хоч і написаний задовго до 2022-го. Чому вирішив згадати старі треки та показати їх світові? Відчуваєш зараз схожі стани, як тоді, коли писав альбом?
По станам – глобально майже нічого не змінилося. Нам якось присвійно повертатися до того що було, чомусь. Не у всьому звісно, АЛЕ. Тому і альбом цей – флешбек в 2021 рік, доповномасштабний.
У якості промо-сингла до альбому ти обрав трек «Етнокод». Чому саме цей трек обрав з поміж інших?
Етнокод – не промо трек. Це крок, який означав повернення до темної музики, того початкового стилю. І він мусів бути різкий, гучним.
Багато твоїх колег висловлюється на тему того, що і шароварщині має місце бути і будь-яка музика має слухача, ти у іншій кагорті артистів, які ставляться до цього скептично та агресивно. Є хоч один плюс у шароварщині для тебе, чи на твою думку — це абсолютно негативний прояв масової культури?
У шароварщині є один плюс – ті хто не мали смаку, хоча б перестають слухати російськомовний несмак і замінюють його несмаком україномовним. Наша задача далі – формувати в тих слухачів той самий смак. ОТОЙ смак : )))))).
Напевно, це найбанальніше запитання, але очевидно, що воно мусить бути озвученим: коли чекати на другу частину альбому з твоєю темною стороною?
Друга частина альбому вийде 30 січня 2024 року.