Без ЗСУ – нікуди: Миколай Сєрга заспівав пісню для українських захисників
«Культурний десант» випустив відеокліп на пісню, яка акцентує надважливість Збройних сил у сучасній Україні.
Композиція «Без ЗСУ PZDC» присвячена українським воїнам: кожному, хто зробив свій вибір на користь захисту рідної землі; хто щоденно ризикує життям, знищуючи ворога на передовій. “Найбрудніша робота за тими завжди, хто її не боїться і йде навпростець”, – співає Миколай Сєрга.
Пісню створено в рамках ініціативи “КД” із запису серії кліпів про боротьбу українців за свою свободу, написаних військовими та цивільними.
Автор і виконавець пісні — музикант, військовослужбовець і очільник «Культурного десанту» Миколай Сєрга.
Режисер кліпу – Микита Квасніков. У зйомках взяли участь курсанти й курсантки Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, а також бійці розвідувально-ударної групи 59-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка.
Дивіться повне відео на пісню “Без ЗСУ PZDC” на YouTube-каналі CulturalForcesMusic
Головний виконавець (вокал): Миколай Сєрга
Текст: Миколай Сєрга
Музика: Миколай Сєрга
Аранжування: Олег Федосов
Продюсер: Олександр Чемеров
“Культурний десант” – об’єднання військовослужбовців творчих та креативних професій, зусилля яких спрямовані на покращення морально-психологічного стану війська за допомогою інструментів культури.
На різних напрямках фронту постійно працюють кілька мобільних творчих груп. Також дві групи артистів виступають для поранених бійців в шпиталях, реабілітаційних і навчальних центрах ЗСУ і окремо підсилює цю роботу «Оркестр 59». Щомісяця відбувається близько 200 виступів для бійців Сил оборони. Серед учасників “Культурного десанту” – відомі українські артисти з бойовим досвідом. Крім того, об’єднання співпрацює із цивільними артистами та митцями.
У 2023 р. “Культурний десант” розпочав проєкт “Книга на фронт”, який забезпечує воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою. Кілька великих мереж книгарень доєдналися до цієї ініціативи. За перший рік проєкту українці придбали близько 26 тис. книг для бійців, які були передані на фронт.
У 2024 р. “Культурний десант” запустив проект “Фронтова студія”. Це мобільна студія для запису музичного альбому з передової. Наразі записано 14 пісень, створених військовослужбовцями. У записі пісень взяли участь близько сотні музикантів. Серед записів — романси, рок-балади, колискові, панк, опера та реп.
Усі проєкти допомагають не лише військовим, але й суспільству загалом, адже зміцнює зв’язки між фронтом і тилом.