ПЛЕЙЛИСТ УКРАЇНСЬКИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВОКЗАЛІВ

ПЛЕЙЛИСТ УКРАЇНСЬКИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВОКЗАЛІВ

Не єдиною «Стефанією» зустрічає українців та іноземців «Укрзалізниця».

ПЛЕЙЛИСТ УКРАЇНСЬКИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВОКЗАЛІВ

Як нам всім відомо, перемога гурту Kalush Orchestra на Євробаченні 2022 принесла їм світову славу та на честь цієї події відбувся бум «рожевих панамок», а переможна пісня «Стефанія» лунає всюди й до сьогодні.

Керівництво «Укрзалізниці» навіть вирішило перейменувати потяг зі сполученням Калуш — Івано-Франківськ — Київ на «Стефанія Експрес» й мало того, ще й рожеві панами видали провідникам та провідницям.

Але мало хто знає, що й крім цього випадку деякі залізничні вокзали України зустрічають та проводжають певні потяги різними символічними піснями вже не перший рік.

Почнемо з нашої «каштанової столиці», бо саме потяги «Інтерсіті+» прибувають на Центральний залізничний вокзал під загальновідому пісню Ігоря Шамо та Дмитра Луценко «Києве мій!». Цікавим є й те, що її замовили авторам до Дня міста Києва ще у 1962 році, але тільки у листопаді 2014 року композиція стала офіційним гімном Києва, хоча, на нашу думку, заслуговувала на це вже давно.

А тепер переносимося до нашої козацької столиці – Запоріжжя, де на залізничному вокзалі тебе зустрічає справжній «Запорізький марш» сліпого бандуриста Євгена Адамцевича в обробці, який зміг скомпонувати твір з використанням мелодії української народної пісні «Ой на горі та й женці жнуть». Композиція лунає під час прибуття та відправлення потягів на вокзал Запоріжжя І, але й не тільки, марш, також, грає у Львові для Львівської дитячої залізниці та потягу «Львів» та Головному Залізничному Вокзалі міста.

Йдемо далі, як нам відомо, до тяжкої ситуації з пандемією COVID-19, яка відбувалася у березні 2020 року, у нас курсував потяг «Чотири столиці» зі сполученням Київ — Мінськ — Вільнюс — Рига, який об’єднував столиці європейських країн. Тож, символічно, під час його прибуття грав європейський марш. Логічно, що після перемоги маршрут зазнає змін.

ПЛЕЙЛИСТ УКРАЇНСЬКИХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВОКЗАЛІВ

На солоденьке ми залишили, звісно таки, Одесу-маму. Пісенна традиція не могла обійти й курортне місто з найбільшим морським торгівельним портом України. На Одеському залізничному вокзалі довгий час під час прибуття потягу лунала пісня Леоніда Утьосова «У Черного моря», а для відбуття – «Песня об Одессе» з оперети «Белая акация». З 2017 року було вирішено замінити російську мову на державну, тож в обох випадках там має лунати пісня «Моя Україна» Наталії Бучинської. Але, як нам повідомили деякі одесити, минулий варіант все ще використовується й до сьогодні.

Досить цікава традиція «Укрзалізниці», тож пропонуємо зробити нашу країну більш музичною і додати більше потягів до «плейлиста» українських залізничних вокзалів та покращувати національну свідомість співгромадян.

Автор: Ковальова Катерина