Артисти та відомі люди, які служать в ЗСУ: хто вони?

Артисти та відомі люди, які служать в ЗСУ: хто вони?

Україна завжди славилася талановитими “зірками”, які прославляють країну своєю музикою, акторською грою та іншими творчими здібностями. Серед цих талановитих особистостей є ті, хто вирішив захищати Україну в Збройних Силах України.

Познайомимося ж із кількома українськими знаменитостями, які зробили цей важливий та відважний крок.

Гарік Бірча

Актор серіалу “Віталька” та ряду українських комедійних проєктів Гарік Бірча вже у перші дні російської агресії приєднався до Збройних Сил України. Крім того, він пише свої вірші, один з яких опублікував у своєму Instagram. У цьому вірші Гарік Бірча роздумує про війну та майбутнє України.

Гарік Бірча

Тарас Тополя

Фронтмен гурту “Антитіла” Тарас Тополя з початку конфлікту також взяв участь у захисті країни. Він неодноразово виконував бойові завдання в Ірпені, Бучі, на Харківщині та Донбасі. Вдома на Тараса чекають його дружина (співачка Alyosha) та троє дітей.

Тарас Тополя

Фагот

Лідер гурту ТНМК Олег Михайлюта також взяв у руки зброю та вступив до лав Збройних Сил України. Наразі він знаходиться в батальйоні “Реванш”, який діє на південному та східному напрямках. Коли він має хвилинку вільного часу, Фагот пише емоційні вірші, якими ділиться зі своїми шанувальниками в соціальних мережах. Він також виступає на благодійних концертах, щоб підтримати ЗСУ.

Фагот

Євгенія Емеральд

Яскравим прикладом непохитності та відваги українських жінок є Євгенія Емеральд, відома під позивним “Жанна д’Арк”, яка служить у полку спеціального призначення Національної поліції України під кодовою назвою “Сафарі”. Коли 24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна, Емеральд без вагань залишила свій ювелірний бізнес та вирушила на захист рідної батьківщини.

Юлія Паєвська

Юлія Паєвська, також відома під позивним “Тайра”, є військовослужбовицею, спортсменкою та волонтеркою, яка була командиркою підрозділу “Янголи Тайри” і працювала як парамедикиня. 

16 березня 2022 року Юлію затримали бойовики самопроголошеної “ДНР” на блокпосту поблизу селища Мангуш, коли вона намагалася допомогти евакуюватися дітям та жінкам. Повернути її з полону вдалося лише 17 червня 2022 року.

Фінансова підтримка для військових

В Україні кредитування військовослужбовців регулюється законодавством, що передбачає певні положення та обмеження. Військові можуть мати деякі переваги при отриманні кредиту, наприклад, знижені відсоткові ставки або можливість оформити кредит онлайн майже зі 100% схваленням, принаймні у 2023 році.

Позичальники-військовослужбовці мають право на пільгу, визначену Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а саме: звільняються від сплати штрафних санкцій і відсотків за користування кредитами та кредитними картками. Пільг щодо погашення основного боргу за кредитом для військовослужбовців наразі законодавством України не передбачено.