Багатовікова тяглість роду, загорнута в трепетну музичну історію про ідентичність. Слухаємо перший сингл «Коню, мій коню» проєкту Makovei

Багатовікова тяглість роду: «Коню, мій коню» проєкту Makovei

Makovei — музичний проєкт Олександри Тарас-Маковей та Павла Віта, що розповідає історію бессарабського роду Маковеїв. Багатовікова тяглість, передана голосом покійного Бориса Маковея — дідуся Олександри, чиї розповіді були записані ще за його життя. Оповідки дідуся та спів його онуки переплітаються з сучасними звуковими ландшафтами та живими інструментами. Кавал, тілінка та окарина зустрічаються з енергійними бітами, створюючи яскраве, атмосферне звучання.

«Коню, мій коню» — лід-сингл майбутнього міні-альбому «Барбакарі», який вийде 4 червня. Альбом став частиною культурного проєкту Makovei, який містить кілька складових: дослідження, мультимедійну виставку, музичний реліз та, ймовірно, матиме продовження й у інший мистецьких формах. 

Пісню «Коню, мій коню» Олександра записала зі своїм дідусем, справжнім чарівником і мрійником, якого вже шість років немає з нами. Текст композиції походить від традиційної народної пісні, яку Борис Маковей переказував за життя, а внучка записала на диктофон. Це його дитячі спогади про те, як співали сільські жінки в Бессарабії сто років тому, після переселення українців за Дністер.

«Я слухала ці записи з дідусем тисячу разів — його розповіді, його пісні. Він проніс їх через усе життя. І коли цей трек потрапив до мене, в голові був лише один образ: жінки, які чекають… а потім — моменти радісного возз’єднання. І так воно і буде», ділиться Олександра.

На тлі плавних кавалерійських мелодій і рівних басів саундпродюсера Павла Віта розгортається звернення до коня від хлопця-вершника, котрого огортає нестримне бажання возз’єднатися з коханою, яка чекає на нього. Рішучий вокал мимоволі підштовхує до того, щоб «вибрати коня, будь-якого коня, і мчати за своєю мрією, незважаючи ні на що».

Олександра Тарас-Маковей — менеджерка культурних проєктів та мисткиня, що народилась у Молдові, наразі мешкає у Вінниці. Співзасновниця фестивалів Air GogolFest, Ticket to the Sun та Intercity Live, мистецького простору ПІЧ та громадської організації ПЛАЙ.