«Дуже хочеться бути серед них»: УЛЯНА ШУБА про музичних титанів, майбутнє української музики та власне бачення індустрії 

 «Дуже хочеться бути серед них»: УЛЯНА ШУБА про музичних титанів, майбутнє української музики та власне бачення індустрії 

Продовжуємо знайомити вас із новими іменами українською сцени. На черзі — молода виконавиця УЛЯНА ШУБА, яка чесно зізнається, що українську музику для себе по справжньому відкрила лише 24.02.2022, але тепер просто фанатіє від її різноманіття. 

 «Дуже хочеться бути серед них»: УЛЯНА ШУБА про музичних титанів, майбутнє української музики та власне бачення індустрії 

Уляно, у нас з тобою незвична розмова, а так би мовити музичний екскурс у твоє життя. Пригадай, з якими піснями та артистами у тебе асоціюється дитинство?

Мої музичні вподобання доволі різноманітні. Дитиною я була в захваті від творчості Потапа з Настею та «Врємя і Стекло», подобались брати Борисенки та Стаса Шурінс. Водночас мене завжди цікавила музика, яку слухали мої батьки. Саме так почалась моя любов до саунду 80-х та 90-х: Caeser, Dr. Alban, La Bouche, Thomas Anders, Modern Talking, Sandra, Status Quo, Green Gray, Enigma, Ace of Base, ABBA, Mc Hammer і інші.

Цей музичний мікс не лише віддзеркалює мої різнопланові інтереси, але й став важливою частиною мого власного музичного шляху. 

Можливо, навіть пригадаєш з якими композиціями виступала на всіляких конкурсах, якщо був такий досвід?

Ні, на жаль, такого досвіду у мене немає. Я брала участь у танцювальних, гумористичних та конкурсах краси. Але вокальних конкурсів, на жаль, не було у моєму дитинстві. Я почала займатися музикою відносно нещодавно. 

Коли україномовна музика прийшла у твій плей-лист? Одразу чи згодом, коли стався бум нових артистів та пісень після 2014-го?

Відверто кажучи, україномовна музика повноцінно з’явилась у моєму плейлисті лише після 24 лютого 2022 року. Звісно, до цього часу були окремі композиції, які мені подобались, але їх було небагато. 

Мені добре запам’яталася пісня Ніни Матвієнко “Квітка-Душа”, яку я просто обожнювала.

Але відкривати для себе українську музику та багато крутих виконавців я почала лише після повномасштабного вторгнення. Саме війна, на жаль, стала причиною того, що наші артисти нарешті отримали можливість ширше представляти свою творчість та заявляти про себе не тільки на українській, а і на міжнародній сцені. 

Якими піснями запам’яталося твоє підліткове життя? Під яку пісню ти плакала, коли проживала перше невзаємне кохання? 🙂

Мені дуже подобався дует “Время и Стекло”. “Так выпала карта”, “Имя 505” та інші. Особливо я в захваті від “Дим”.

А ще, я не могла утримувати сльози від “Любви точка нет”. Просто все, як у тій пісні! 😂

 «Дуже хочеться бути серед них»: УЛЯНА ШУБА про музичних титанів, майбутнє української музики та власне бачення індустрії 

Що є зараз у твоєму плей-листі? Кого за останніх півтора року для себе відкрила в українській музиці?

Нещодавно відкрила для себе безліч талановитих виконавців і відверто захоплююсь тим скільки ж в нас є крутих музичних композицій!

У моєму плейлисті є справжні титани, такі як Творчі, The Hardkiss, Дорофєєва, але також слухаю і нових виконавців таких як Молоді, Голубенко, Яктак, Еларм, Енлєо і інші.

Як вважаєш, які сучасні артисти творять історію української музики? Хто для тебе зараз артисти-легенди?

Я на 100% впевнена, що саме ті виконавці, які є в моєму плейлисті, постійно на слуху та заслужено займають топові позиції в музичних чартах. 

І не секрет, що дуже хочеться бути серед них. 

Зараз, коли ти вже сама створюєш музику, то які цілі перед собою ставиш? Можливо вже з певним референсом приходиш на студію чи все народжується і правиться походу?

Моєю головною метою є створення класної якісної української музики, композицій, які слухатимуть протягом багатьох років і які будуть об’єднувати покоління.

У моєму творчому процесі немає жорстких рамок. Мені подобається, що в музичній творчості взагалі не потрібно працювати по певному шаблону, а  створювати цей процес самостійно. Відверто кажучи, я не прихильник стандартів та шаблонів. 

Під час створення треку в мене може бути референс або ж ми, разом із командою, можемо враз придумати класну пісню саме в процесі роботи. Взагалі, творчий процес та створення пісні – це справжня магія.

Якою ти б хотіла бачити музичну індустрію в Україні? Який він, ідеальний музичний світ нашої країни?

Я вже говорила раніше, що бажаю, щоб українські виконавці були нарівні з світовими. Хочеться уникнути порівнянь і невдоволень тим, що наші музиканти не вміють створювати високоякісну музику. Вони вміють! У нас є безліч потенційних артистів, які можуть заявити про себе і вивести індустрію на новий рівень. Проте це вимагає часу. Мрію, щоб слухачі максимально підтримували артистів, замість того, щоб висловлювати негативні оцінки. Нам потрібно поважати роботу кожного, оскільки кожен український артист зараз працює для того, щоб Україна була відомою на міжнародній арені та захоплювала своїм творчим потенціалом! Я впевнена, в нас все вийде!