ЕР «Плач» від українського інді-поп гурту «Тонка»

ЕР «Плач» українського інді-поп гурту «Тонка»

ЕР «Плач» українського інді-поп гурту «Тонка»

Інді-поп гурт «Тонка», що підкорює слухачів свіжим сучасним звучанням, нетривіальними експериментами і чіпкою україномовною лірикою презентує свій третій міні-альбом «Плач» на музичному видавництві Masterskaya.

Не обмежені рамками концепції, чотири треки немов живуть своїм життям. Фокус-трек альбому – пісня «Плач» була народжена в пориві натхнення творчістю Миколи Вінграновського. Гуляючи барахолкою, солістка групи натрапила на книгу «Українська інтимна лірика». Рядки однойменного вірша так зрезонували з внутрішнім станом артистки, що через пару годин вона вже співала перші слова нової пісні під акомпанемент фортепіано.

Так, через півстоліття «Тонка» вдихнула нове життя в культурну спадщину не тільки своєї країни, а всього світу. Вони втілили у звуковій хвилі глибокодумність, прямолінійність, піднесеність і містику української поезії, а також актуальний і знайомий кожному посил про вибір, який ми робимо сьогодні, цієї хвилини. 25 травня на своєму Youtube каналі група презентує ліричний кліп на трек «Плач», режисером якого виступила Ольга Журба, а головні ролі зіграли солістка групи Олена Карась та комік Марк Куцевалов.

«Питання самоідентифікації дуже важливе в наш час. Я вважаю, що познайомитися з собою можна завдяки культурі і творчій спадщині. Коли ти усвідомлюєш культурний код своєї нації, твоє уявлення про себе стає набагато ширше» Олена Карась, фронтвумен «Тонка».

«Тонка» продовжують досліджувати українську культурну спадщину і в треку «Києвиця», занурюючи слухача в містичну атмосферу таємних загадок київських відьом, що колись злітали в нічні небеса з одного з пагорбів Подолу. А витончена композиція «Стежка» з легким вайбом і чіпкою мелодією, відображає почуття музикантів, з яким вони відкривають унікальні, незвідані істини. В альбом також увійшов актуальний для сучасних реалій трек-експеримент «Вуалі». Називаючи його «криком карантинного дня», група «Тонка» нагадує нам про те, як важливо залишатися один на один з собою, ставити світ на паузу і чути свій внутрішній голос, усвідомлювати, хто ти і чого хочеш насправді. Альбом «Плач» вийшов по-справжньому особливим. У ньому сміливі музичні ідеї і прогресивний саунд не виключають пронизливих фарб скрипки і баритон-саксофона, а містика і філософія в текстах тільки загострюють актуальність композицій для сучасного суспільства.

Тонка – український прогресивний інді-поп проект, що складається з вокалістки Олени Карась, саунд-продюсера і клавішника Ярослава Татарченко та ударника Дениса Швеця. Група виділяється мінімалістичною естетикою, як в музиці, так і в візуальних образах, а композиції підкорюють слухачів динамічним ритмом, мелодійністю і сильним вокалом. Тонка яскраво заявила про себе на багатьох українських фестивалях: Atlas Weekend, Hedonism, Dily Eco Fest, Kurazh Bazar та ін., виступили на розігріві у британської співачки Georgia, були номіновані на премію «Young Blood Jager Music Awards» та «Відкриття року Aprize» від радіо Аристократи. У 2020 група потрапила в музичний каталог українського інституту, посівши перше місце в категорії mainstream indie для представлення української сцени в Європі.