“У цитатах”: як Grisly Faye пише мюзикл про шахтарів
Маргарита Кулічова, відома як Grisly Faye, працює над створенням мюзиклу про шахтарів “Антрацит”. Он- та офлайн прем’єра відбудеться вже 23 жовтня. Проєкт створює україно-британська команда. Мюзикл присвячений темі шахтарських протестів на Донбасі та розповідає про гірника, що почав подорожувати у часі.
“Я пишу PhD про «community choirs in restrictive environment». Тобто проєкти такого ґатунку є практичним втіленням моїх теоретичних напрацювань. У театрі я з 2010-го року, а з саунд-дизайном та компоузингом у кіно — з 2014-го. Паралельно з «Антрацитом» я працюю над кількома фільмами, випускаю англомовний театральний мюзикл для підлітків та граю виставу «Гокейна ніч в Канаді». “Антрацит” через свою трансмедійність об‘єднує у собі всі мої улюблені інструменти — голос, хор, саунд-дизайн простору (side specific) і відео — та дає змогу розширити межі звичного звучання та виконання”, — розповідає Маргарита.
Про шахтарську працю
“Я не багато знала про шахтарську працю до початку роботи над цим мюзиклом. Дуже загально, без “внутряків”. Але Павло Юров (режисер) розповів мені історії про терикони. Музиканти, які працюють у мюзиклі теж родом із шахтарських містечок із заходу та сходу України. Я люблю вислиховувати людей, які є частиною великої машини, та розбирати машини, які оточують людей. Такий собі work-life balance зі звукової перспективи або grey line between sound design and composing. Це почалося з роботи над фільмом «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» й перейшло до моєї докторської дисертації”, — говорить Grisly Faye.
Про концепт музичної складової
“На одному з перших робочих зідзвонів Павло в мене запитав, чи можна буде взяти ще одного композитора, якщо йому не сподобається. І ми домовилися, що якщо нам не сподобається, то це відбудеться десь на початку роботи, і він знайде людину з якою погляди зійдуться більш точно. А головне — всі будуть щасливі. Ми почали зідзвонюватись щотижня, слухати разом якісь треки, говорити про життя, і так непомітно зібрали всі пісні. Згодом я дізналася, що можу приїхати в Україну і розповісти акторам і музикантам про все, що я заклала в музику. Бо так вже склалося, що кожне музичне рішення має підґрунтя, і мені здалося, що виконувати написані мною твори буде значно простіше та красивіше, якщо їх зрозуміти”.
“І ось я вже в Києві, і ми вчимося слухати одне одного. Співати своїм голосом свою історію, відчувати підтримку від музикантів та колег, дихати зручно, довго співати та не втомлюватися, розуміти текст, відчувати тон. Тобто ми вибудовуємо свою мінігромаду, свій «community choir», на основі найрізноманітніших шкіл і методологій, які я збираю з усього світу“, — ділиться Маргарита.
Проєкт виконує ГО “Точка дотику” в партнерстві з Grand Duke Films Limited та Диким Театром за підтримки Українського Культурного Фонду та Європейського Союзу за програмою House of Europe.
Побачити мюзикл можна безплатно! Реєстрація тут
Маргарита Кулічова – композиторка, саунд-дизайнерка та наукова діячка. Працює зі звуком, музикою та голосом у фільмах і театральних виставах. Займається музичним продакшеном як Grisly Faye. Пише докторську дисертацію про аматорські музичні колективи, досліджує межу між звуком і музикою у кіно (grey line between sound design and composing). Членкиня Української Кіноакадемії, CICANT (The Centre for Research in Applied Communication, Culture, and New Technologies) та FILM EU (European University of Film and Arts).