«Я прихильник теорії, що пісні самі обирають авторів», — SUROV про повернення до музики, нові пісні та хіт «Внебодим»

«Я прихильник теорії, що пісні самі обирають авторів», — SUROV про повернення до музики, нові пісні та хіт «Внебодим»

У 2023 пісня «Внебодим» вразила меломанів своєю щирістю, точністю слів та емоцій, тому власне і не дивно, що стала вірусною та хітовою. Давайте знайомитися ближче з трушним виконавцем, який набирає обертів, SUROV.

Олександре, розкажіть як потрапили у музику. Це логічний і послідовний шлях чи щасливий випадок?

Це послідовність щасливих випадків! В юності я грав у баскетбол і їздив лише у спортивні табори, але одного разу мій однокласник запросив мене у звичайний табір. Я довго вагався, бо не розумів чим там буду займатися. Займатись там, дійсно, було нічим, але один вечір перевернув усе моє життя. Якось усі зібрались біля вогнища, старші хлопці грали на акустичній гітарі, всі інші підспівували та плескали в долоні. Саме тоді я відчув, як сильно може обʼєднувати музика. У той же вечір я випросив у хлопців гітару і попросив навчити мене грати, а коли повернувся додому, ще півроку самостійно відточував майстерність (якщо це, звісно, можна назвати майстерністю).

Далі мій світ знову перевернувся. У старшого брата мого друга був гурт, вони грали heavy metal, і нас запросили на одну з репетицій. Сказати, що я був у захваті, це нічого не сказати. Так виникла ідея створити власний рок-гурт під назвою «8-ий день тижня», з якого все і почалося. 

Ви автор-виконавець, як приходить натхнення до написання пісень. Чекаєте і ловите музу чи систематично і прагматично до цього підходите?

Я прихильник теорії, що пісні самі обирають авторів, і задача митця – трансформувати вже готову пісню, що існує в інфопросторі, у цей матеріальний світ. Наприклад, у випадку із “Вдихай” я мав відчуття, що пісня вже “існувала” в інфополі у вигляді всіх болісних і жахливих новин про загиблих, і я трансформував увесь цей біль у трек. 

Загалом я просто беру гітару і пірнаю у так званий медитативний стан, і рядки ніби зʼявляються самі собою. Іноді буває, що спочатку в голові зʼявляються слова, і вже після я беру гітару і починаю працювати. 

Пісня «Внебодим» відкрила вас широкому колу глядачів. Як створили цю пісню? Очікували, що саме цей сингл так завіруситься?

Пісню «Внебодим» я написав після трирічної паузи, коли я нічого не писав і не слухав музику взагалі. Це був дуже важкий для мене період і морально, і фізично. І саме війна повернула мене до творчості. Я відчув, що маю сказати щось важливе і просто повернувся до того, що добре вмію. Очікувань ніяких не було, було лише бажання поділитися піснею, яка сама мене обрала. 

«Я прихильник теорії, що пісні самі обирають авторів», — SUROV про повернення до музики, нові пісні та хіт «Внебодим»

Ви, напевно, той випадок, коли хіт йде попереду, а артист поки що за ним. Вас мало знають в обличчя, натомість пісні є досить впізнаваними. Як плануєте додавати собі медійності?

Думаю, такі медіа, як МУЗВАР, зможуть мені у цьому допомогти 😉 Але загалом я зараз у активній творчій фазі і певен, що скоро ви почуєте багато хітів. Невеликий спойлер – перший з них вже у серпні.

Ваша нещодавня прем’єра «Щастя» досить філософська робота. Як часто у житті ви відчували та відчуваєте себе щасливим? Чи є взагалі поняття абсолютного щастя чи це раптові невеликі миті?

По-справжньому щасливим я відчуваю себе у ті миті, коли я на своєму місці. З моменту, коли зʼявляються перші рядки пісні, і до моменту, коли реалізована відеоробота на те, що, здавалося, тільки нещодавно почало зʼявлятися на цей світ. 

Думаю, що абсолютного щастя досягти неможливо, а якщо тобі здається, що досягнув — варто звернутися до психіатра.

Вас часто можна помітити з гітарою і це за вайбом дещо нагадує вашого колегу Макса Бородіна. Як вважаєте, ви працюєте в одній ніші чи він вам не конкурент?

Не конкурент, бо всіх дівчат вже забрав Артем Пивоваров. А якщо серйозно, то з Максом ми пересікались на Весняній Музичній Платформі, і він мені здався дуже приємним молодим чоловіком. Може колись ми обʼєднаємось, зробимо бенд, і будуть нові The Beatles, але українська версія (посміхається)

Наскільки ви глобально підходите до власної кар’єри, маєте план релізів, наприклад? Чи працюєте точково від релізу до релізу?

Скажу так, мені 31, але все, що зі мною відбувається, для мене досі як гра. І я не хочу втрачати це відчуття, бо, на мою думку, лише коли ти граєш і не ставишся до своєї діяльності надто серйозно, можна отримати будь-який результат, який тільки забажаєш. 

Та все ж, невеликий план є, але він секретний, тому не можу поділитися. Хоча хіба що, якщо пообіцяєте нікому не розповідати. Планується кілька потужних фітів найближчим часом.

Що додає вам сил та мотивації сьогодні?

Сьогодні наша країна переживає дуже скрутні часи. І надважливо підтримувати один одного. Я роблю це через свої пісні, і коли отримую слова подяки, мене це мотивує працювати далі. До речі, одна з наступних пісень саме про це!