“Я тут, аби формувати розкішну українську культуру”: GRISANA про дебют власного проєкту, сингл “Кохання в лапках” та український шоубізнес

GRISANA про дебют власного проєкту, сингл “Кохання в лапках”

Співачка GRISANA ексклюзивно для МУЗВАР поділилась меседжами власного проєкту, творчими планами та думками про український шоубізнес.

Ім’я GRISANA українці почули вперше 15 березня цього року. Чому такий псевдонім, яке ваше справжнє ім’я?
GRISANA – це псевдонім, що найбільше відгукується мені за вайбом, з усіх тих варіантів, які я колись приміряла на себе. Зараз я люблю, коли мене називають Gris і з цим ім’ям почуваю себе дуже кайфово.

Чому обрали шлях співачки?
Тут все дуже просто, бо так відчуваю, бо саме це проходить через мене, завдяки музиці я проявляю себе у світ і можу відчути себе живою. Не можу сказати, що в мене є якийсь супер музичний талант, від природи, але вважаю, що талант – це вміння працювати над собою, покращувати свої навички і розкривати ті свої сторони, в яких бачиш потенціал і можливості.

Як розпочався ваш музичний шлях? (можливо, музична школа, студія або ви самостійно навчалися музики)
Так, музична школа була першим кроком до розвитку в цій сфері і місцем, яке викликало в мене бажання будувати музичну кар’єру. Цей шлях розпочинався дуже повільно і непомітно, настільки непомітно, що я сама навіть не пам’ятаю моменту коли я така: «Все! Я хочу бути співачкою! Це моє призначення по життю!». Це розуміння формувалося дуже поступово. Бо коли я тільки почала співати ні хисту, ні таланту там не прослідковувалось, це був просто ще один гурток, який придумала для мене мама, щоб дитина була зайнята ділом. Ніхто навіть не підозрював, що все зайде настільки далеко і це стане одним із головних сенсів мого життя.

Та сама руда GRISANA, яка “заряджає в один мах і стріляє влучно” в Тік Ток, презентує дебютний сингл “Кохання в лапках”

Ми знаємо, що дебютний трек “Кохання в лапках” — ваша авторська робота. Як давно ви пишете пісні, звідки черпаєте натхнення?
Я не з тих, хто чекає на натхнення, чи поки відкриється портал в космос і на мене зійде пісня. Я довгий час стидалася писати і майже цього не робила, бо була не готова бути чесною й прозоро писати про свої почуття і емоції, але в один момент поставила собі ціль – навчитися робити власну музику, бо це цінно для артиста.

У мене був наставник, який допомагав це робити на початкових етапах, навчав різних технік написання треків і проявив в мені багато тих здібностей, які я стримувала в собі. Я дуже вдячна йому, бо зараз, я це роблю з кайфом і без єдиного сумніву в своїх силах. Натхнення шукаю у всьому що бачу, але найчастіше знаходжу в собі, бо всі сенси вже є всередині нас.

“Найкращий спосіб “закрити гештальт” — створити сингл за мотивами своєї історії” — за цією цитатою зрозуміло, що сингл “Кохання в лапках” автобіографічний. Яка історія стала поштовхом до написання треку?
Це була історія “кохання”, але як згодом стало зрозуміло, скоріше – дикої пристрасті, яка перекривала всю реальність і не дозволяла побачити всієї суті цих стосунків. 

Іноді я використовую музику, як інструмент, щоб висловити те, чого не можу сказати вголос, в звичайних розмовах. Трек «Кохання в лапках» – саме ця ситуація. Думаю, що зараз ви очікуєте на ще одну серію  «Санта-Барбари» від мене, але я вас трішечки тут розчарую. Ми з моїм колишнім коханим розійшлися дуже по-дорослому, без сварок, скандалів і битих тарілок. Дуже вдячні один одному за спогади, спільні крейзі історії, досвід і помилки. 

Але ви можете помітити, що сама пісня звучить у достатньо цинічних і зухвалих тонах, не так романтично, як я описала вище. На що я відповім, що все ще працюю над своїм невгамовним его, яке і проявило свою суть у цьому треку.

Кліп на пісню особливий тим, що акцент у відео роботі зроблений саме на вас, за допомогою цікавого та водночас простого художнього засобу — світла прожектора. Чому застосували таке режисерське рішення, що воно відображає?
Цей кліп, ніби-то навʼязлива думка в голові колишнього. Той самий випадок, коли хлопець довго не може забути кохану і вона наче муляє в голові. 

Ми з командою вирішили його робити випадково і я дуже вдячна, що з першим синглом, в мене вже є і перша відео робота. Хоча, думаю, це не можна вважати повноцінним кліпом і він на грані music video і mood video.

Та сама руда GRISANA, яка “заряджає в один мах і стріляє влучно” в Тік Ток, презентує дебютний сингл “Кохання в лапках”

У чому особливість проєкту GRISANA?
Цей проєкт – може бути, як відображенням реального, так й ілюзорного світів, також транслюванням реальних історій з мого життя і грою моєї фантазії. Я творю і працюю, щоб люди щось відчули. Будь-яка емоція – це велика цінність для мене. 

Артисти — свого роду, інфлюенсери, які доносять свої меседжі через творчість. Які ваші головні меседжі, на чому хочете наголошувати суспільству?
Я несу сенси про силу жіночого духу й нутра, жіночої природи та краси. Тут не існує недосяжних цілей і нездійснених мрій, а є тільки жива і чесна жага до життя, яка робить можливим все. 

Дивлячись на образ, позиціювання, помітний настрій та орієнтир на закордонний шоубізнес. З ким ви себе асоціюєте з іноземних артистів?
Я не асоціюю себе ні з ким з інших артистів, просто роблю, творю і позиціоную себе так, як відчуваю, в цьому просторі, на даний період. Але, звісно, маю кумирів, якими захоплююсь. Rihanna, Doja Cat, Beyoncé – це вайб, який зносить своєю силою. Авжеж, я слухаю і надихаюсь не тільки ними, а й багатьма іншими. Але ці три ікони світового шоубізнесу, для мене поза рейтингом.

Які українські артисти надихають, з ким хочете заспівати на одній сцені?
У нас формується дуже круте комʼюніті молодих, талановитих артистів, які роблять дійсно фірмову музику і хочеться, щоб це комʼюніті ставало все сильніше і потужніше. З українських артистів мені подобається те, що робить зараз: Nikow, Yarima, LAUD, Dorofeeva, jockii druce, Ostrovski, To Eternity, ROXOLANA, OTOY, Tricky Nicki. Я б хотіла поспівпрацювати з ними в найближчому майбутньому. Взагалі, я вважаю, що в нашій індустрії немає місця конкуренції і ми маємо максимально підтримувати один одного, бо тільки разом ми в змозі формувати розкішну українську культуру.

Які плани на найближче майбутнє?
Ми з командою зараз думаємо, якою повинна йти наступна пісня. Бо в мене вже є три повністю готових треки і дуже багато демок, тому ми зараз дивимось, що буде з треком «Кохання в лапках». Від цього будемо відштовхуватись, яким повинен бути наступний крок. У мене є одна дуууже качова пісня, яку кайфово включати в тачці, їдучи по нічному місту. Я б хотіла, щоб наступною була саме вона. Тому, плани на майбутнє – грандіозні, буде багато стильної музики, багато естетичного та смачного візуалу, крейзі ідей, а вам залишається лише підтримувати та насолоджуватись!