“Київ вечірній” – це пісня сповнена захвату і любові до столиці України — Києва

"Київ вечірній" - це пісня сповнена захвату і любові до столиці України — Києва

Що спливає у вашій уяві, коли ви згадуєте домівку? Чи сприймаєте ви рідні краї, як щось живе з душею, що радіє і болить? 

"Київ вечірній" - це пісня сповнена захвату і любові до столиці України — Києва

“Київ вечірній” – це пісня сповнена захвату і любові до столиці України – Києва. Це зізнання в коханні. Перше, що ви почуєте в пісні – звуки метро і голос Миколи Петренка, котрий лишається символом київського метро і після своєї смерті. “Обережно, двері зачиняються” – і ритм метро переросте в ритм пісні. 

В пісні “Київ вечірній” багато мажору і світла так само як і в самому Києві. В тексті згадуються пам’ятні місця сили. Ця пісня написана не в Києві, тому в ній можна розпізнати тугу за його атмосферою. Текст і музику написала Катерина Стаценко, вокалістка гурту, яка зізнається, що подекуди дуже сумувала за Києвом, за його стрімким життям і за його легкістю й веселістю, що мріяла знову опинитись в обіймах його самобутності,  і саме в ці хвилини туги і марення народився “Київ вечірній”. Київ згадується і сприймається, як живий, як дехто близький і рідний, як той, хто поговорить про все, як друг і точно все зрозуміє. 

Саунд до пісні створив Павло Шустряков, гітарист гурту, який зараз знаходиться на фронті. Зведення та мастеринг Олександра Ількаєва. 

Щоб зробити відеоряд, гурт попросив своїх підписників в соціальних мережах поділитись своїми відео з телефону про Київ. Назбиралось чимало чудових і цікавих відео і, хоч вони не професійно зняті, але в них багато суб’єктивного погляду різних людей на столицю України. З цих відео був змонтований кліп, який можна побачити на Ютуб каналі гурту Фranko’. 

Гурт Фranko’ створений 2015 року в Запоріжжі. Перші альбоми гурту мали поп-рок звучання. Згодом гурт додає в своє звучання синтетичних звуків. А в піснях “Після вибуху” і в “Київ вечірній” можна почути елементи індастріалу. 

На даний момент, як кажуть самі виконавці, чоловіки пішли на війну – жінки лишились на хазяйстві, тому із діючих музикантів лишились Катерина та Тетяна Стаценко, які продовжують грати, але лаунж версії пісень гурту Фranko‘.

В мирний час виконавці багато концертували, грали на багатьох всеукраїнських фестивалях.

Не дивлячись на складнощі, музиканти продовжують створювати нову музику і планують нові сингли ближче до осені.