«Моя музика — це моє життя», — Настя Балог про хіт «Калатало», стосунки з POSITIFF та прем’єру «Бай Бай»
Настя Балог — артистка, яка перетворює власні переживання і життєві виклики на музику, що змушує затамувати подих. У цьому інтерв’ю співачка відверто розповість про виклики на шляху до успіху, і те, як особисті переживання та навколишні історії знаходять своє місце в її музиці. Настя поділиться спогадами про участь у «Голосі Країни», розкаже про складність створення нового треку «Бай Бай» і розкриває таємниці своєї творчої команди. Дізнайтеся, як музика стала для неї не лише професією, але й способом виразити свої найглибші емоції та думки.
Настю, багато хто пам’ятає вас по шоу «Голос Країни». Що дав вам цей досвід і які поради та уроки тренера допомагають вам і досі?
«Голос країни» був для мене безцінним досвідом. Я дізналася багато нового про музику, про сценічне мистецтво і про себе. Це був неймовірний етап у моєму житті і я завжди згадую його з теплотою. Якби була можливість повернутися в ті часи, я б скористалася нею без вагань.
Щодо порад, то особливо цінною для мене була настанова мого тренера Дана Балана. Він завжди наголошував на тому, що мій тембр є унікальним. Казав, що в майбутньому, створюючи власні треки, я повинна робити на нього акцент. Цього я і намагаюся дотримуватися.
Крім того, участь у шоу допомогла мені стати більш відкритою на сцені та комунікабельною. «Голос країни» відкрив у мені нові грані, які я раніше не помічала.
Цьогоріч ваш трек «Калатало» став справжнім хітом. Очікували, що саме ця пісня принесе таку хвилю популярності?
Ми від самого початку вірили, що «Калатало» має великий потенціал. Коли ми з Вадимом Лисицею почули цю пісню вперше, відразу відчули її силу. Ми розуміли, якщо показати її людям у TikTok, то вона розкриється і принесе свої плоди. Вклали в неї багато енергії і, чесно кажучи, відчували, що ця пісня може стати хітом. І так і сталося — вона принесла безліч теплих відгуків та нових слухачів.
Пам’ятаю ваш трек «Додому» у дуеті з Позитивом. Як вам вдалося переконати Олексія знову заспівати в дуеті? Наскільки пам’ятаю, він розповідав, що за десять років у «Врємя і Стєкло» йому вистачило спільних композицій.
Це не було питання переконання чи якогось тиску. Наші стосунки з Олексієм — це дружні стосунки, де ми обоє поважаємо творчість одне одного. Йому подобається моя музика, так само як і мені до смаку його творчість. Ми підтримуємо одне одного у всьому.
Коли народилася пісня «Додому», ми відчували, що їй потрібен якийсь чоловічий вайб. І хто б міг краще впоратися з цим, як не Олексій? Ми запитали, він послухав, йому сподобалося. Все склалося природно і я дуже рада, що ця пісня вже два роки тішить людей і надає їм віру.
Розкажіть більше про вашу нову композицію «Бай Бай». Яка історія її написання?
«Бай Бай» для мене написав Олександр Горовий. Коли він надіслав нам демо, чесно кажучи, я була трохи розгублена. Ця пісня здавалася мені незвичною, навіть чужою. Але саме в цьому й полягав її потенціал. Вона змусила мене вийти за межі звичного, подолати свої внутрішні сумніви й відкрити щось нове в собі.
Після того, як ми почали працювати над аранжуванням з Сергієм Рановим, пісня почала розкриватися по-новому. Вона набула іншого звучання і сенсу. Я поступово закохалася в цей трек, бо зрозуміла, що він відображає не лише якийсь новий етап у моїй творчості, але й мою здатність подолати власні бар’єри.
Усі ваші пісні автобіографічні чи щось вигадуєте або ж берете з історій навколо?
Моя музика — це моє життя, віддзеркалення моїх власних переживань і тих історій, які залишили глибокий слід у моєму серці. Автобіографічні моменти часто стають основою для моєї творчості, адже вони несуть у собі справжні емоції, які я проживаю й передаю слухачеві. Але не ними єдиними, бо життя інколи підкидає такі сильні й зворушливі історії, що вони не можуть залишити мене байдужою і стають частиною моєї музики. Бо я не можу інакше — вони проникають у мою свідомість і знаходять свій шлях у піснях. Я завжди намагаюся відобразити в музиці те, що мене глибоко вразило чи змусило замислитися, адже саме в цьому і є сила мистецтва — передати те, що неможливо сказати словами.
Розкажіть про вашу творчу команду. З ким співпрацюєте, хто допомагає створювати музику?
Моя творча команда — це Fox Studios. Саундпродюсером виступає Вадим Лисиця, який працює над чи не всіма моїми треками. Серед авторів є багато талановитих людей, зокрема Олександр Горовий, Світлана Кравчук, Антон Крайнов, Марія Бочковська. Positiff, до слова, теж бере активну участь у процесі. Зараз ми також працюємо з Сергієм Рановим. Тобто творча команда постійно змінюється, але загалом, це ті люди, з якими я відчуваю себе в своїй стихії.
Чия творчість з колег вам є близькою, кого можете відзначити?
Мені дуже подобається творчість Nikow, Parfeniuk, Positiff, NANA. Але більше слідкую за іноземними виконавцями. Мені дуже подобається слухати Джастіна Бібера, а також Сабріну Карпентер. Захоплююсь їхньою музикою і часто надихаюсь їхніми треками.
Які плани на цей рік, обираєте сингли інтуїтивно чи це чіткий прорахунок і аналіз трендів?
Плани на цей рік включають випуск принаймні ще двох синглів. Ми також активно працюємо над матеріалом для альбому. Щодо вибору синглів, то це зазвичай інтуїтивний процес.Якщо ми відчуваємо, що пісня зараз потрібна людям, то саме її ми вирішуємо випустити. Звісно, ми враховуємо і тренди, але інтуїція завжди відіграє важливу роль у нашому виборі.