Переможниця YUNA Junior Настя Балог про конкурси, музичний стиль та плани

Переможниця YUNA Junior Настя Балог про конкурси, музичний стиль та плани

Талановита співачка з Закарпаття розповіла про процес творчого становлення, плани щодо майбутніх релізів та про власний стиль.

Ваш професійний творчий шлях розпочався з різних українських конкурсів. Розкажіть, які моменти з тих часів відіграли найважливішу роль у становленні вас як артистки?

В моєму житті було дуже багато конкурсів — українських і міжнародних, різних ТВ-шоу, також на моєму шляху зустрічалися дуже талановиті люди з якими мені пощастило працювати. Одною з них була Євгенія Дубова мій вокальний коуч.  Все це  відіграло дуже важливу і вирішальну роль у становленні мене як артиста. Напевно, один із найяскравіших конкурсів, в якому я брала участь, – це «Голос країни». Саме на цьому шоу я вперше попрацювала з відомими артистами і музикантами, побачила їхнє життя на сцені та за кулісами, і саме в той момент я усвідомила, що я хочу бути на їхньому місці, що я хочу бути артисткою. 

Також важливим етапом в моєму становленні була перемога на YUNA Junior та виступ на величезній сцені в Палаці «Україна». Саме там, перед повним залом, я виконувала вперше свою пісню, яку для мене написала співачка TAYANNA. Тоді в мені зажевріло бажання не просто виступати на преміях, а через деякий час зібрати цілий Палац «Україна» як співачка і виконати цілий концерт своїх пісень. 

І третій конкурс, який для мене став не просто важливим, а доленосним. Це Cover FM. Саме на цьому конкурсі я познайомилася з Вадимом Лисицею, який сьогодні є моїм продюсером.

Протягом останнього року ви випустили 5 синглів. Чи планується повноформатний альбом або EP?

В довгостроковій перспективі ми плануємо повноформатний альбом. Але зараз ми обрали напрямок випускати сингли. А потім — побачимо.

Вашим постійним колаборатором є продюсер Вадим Лисиця. Як зазвичай відбувається процес створення треку? Що зʼявляється першим ділом?

Спочатку народжується ідея пісні: про що вона має бути, який меседж ми в неї закладаємо, для кого вона має бути. Ми обираємо аудиторію та тему пісні, а вже потім ми даємо задачу авторам або я самостійно пишу.  Коли готовий текст і мелодія, то ми переходимо до наступного етапу — аранжування. А вже потім ми починаємо запис пісні. Зазвичай першим ділом з’являється текст і мелодія.

У вас є спільний трек з POSITIFF «Додому». З ким із артистів ви б хотіли співпрацювати у майбутньому?

Я б дуже хотіла поспівпрацювати з Parfeniuk та YAKTAK. Я дуже люблю їхні пісні, мені дуже подобається, як вони пишуть та створюють свою музику. Мені імпонує їхній стиль і є така мета, що колись я матиму фіт з кимось із них. Ще мені дуже б хотілося випустити ще один трек з POSITIFF. Ми про це постійно говоримо, але поки не знайшли саме ту пісню. 

Яке джерело натхнення для вашої творчості? Ким з артистів ви надихаєтесь?

Натхнення – це дуже важливий елемент в моєму житті. Коли я в стані натхненності, то я старанно намагаюся його не розгубити й залишитися в ньому подовше. Мене як естета може надихнути будь-що гарне — чи це людина, хмаринка, краєвид або якась річ. Із закордонних артистів я надихаюся Бейонсе та Джастіном Бібером. А з українських — Тіною Кароль.

Ваш найсвіжіший реліз «Калатало» вже понад 3 тижні знаходиться в трендах YouTube. Розкажіть, будь ласка, детальніше про процес створення треку

Цю пісню для мене написали Марія Бочковська (Ruma) та Антон Крайнов. Коли вони показали нам з Вадимом демо, то ми одразу зрозуміли, що це та пісня, яку ми шукали, і що її потрібно чим швидше випускати. Плюс ця пісня лірична, а Вадим завжди наголошує на тому, що я так співаю лірику і своїм голосом та виконанням пронизую душу, як ніхто не робить. Тому в нас не було сумніву на рахунок цієї пісні. Ми на наступний день почали працювати над аранжуванням. 

Мене найбільше зачепило в цій пісні те, що в ній є сильний сенс. Людина знаходиться на роздоріжжі в пошуках свого шляху. Вона не розуміє, як їй вчинити. Чи почати все з чистого листа, чи залишитися на місці, чи повернутися до минулого. Саме цей стан зараз відомий, напевно, всім українцям. І це дуже торкає.

Ви дали чимало благодійних виступів Україною. Чи хотіли б ви вирушити у сольний тур?

Я мрію про свій сольний тур. Але я розумію, що для цього мені треба зробити багато роботи і написати ще чимало пісень, щоби дістати це право говорити, що я вирушаю у свій сольний тур. 

Як ви можете описати свій музичний стиль? 

Напевно, я б сказала про себе так. Настя Балог – представниця жіночої молодої поп-сцени, яка в піснях міксує різні жанри та робить акцент на своєму голосі. Моя музика буває і ліричною, і драйвовою, я не зупиняюся на одному стилі чи жанрі. Основа моїх пісень – це популярна музика, але в них є елементи і рок-музики, і денс, і хіп-хопу. Не хочеться, щоби це звучало зухвало, але я вмію співати та керувати своїм голосом. Через вокал я несу історію та почуття. Також я представниця жіночої сцени. Це теж важливо, тому що я дівчина і співаю про те, що в першу чергу відгукується жіночій аудиторії. Важливо зазначити, що я є представницею нової плеяди співачок. Ми робимо багато експериментальних синглів, не боїмося підіймати важливі соціальні теми, а в просуванні своєї музики використовуємо ТikTok. 

Коли слухачам можна очікувати наступний сингл?

Ми вже в процесі створення наступного синглу. Це лірична пісня про розбите кохання. Я сподіваюся, що з цією піснею я зможу достукатися до слухача і сильно пронизати їх душі до мурах.