Підсумки Євробачення-2023: перемогла Швеція, Україна у ТОП-10 та обстріл країни під час прямого етеру фіналу

Підсумки Євробачення-2023: перемогла Швеція, Україна у ТОП-10 та обстріл України під час прямого етеру фіналу

13 травня у Ліверпулі завершився пісенний конкурс Євробачення-2023. Цього року перемогу здобула Швеція – співачка Loreen виступила з піснею “Tattoo” і в підсумку отримала 583 бали. Артистка здобула сьому для своєї країни перемогу. Друге місце завоювала Фінляндія, яка отримала 526 балів, а третє – в Ізраїля з 362 балами. 

Цьогоріч велика увага була прикута і до України.  Високі оцінки отримали TVORCHI, які цього року представили нашу країну в конкурсі. Вони виступили під номером 19 із піснею “Heart of Steal” і отримали 189 балів від публіки та 64 – від журі. У підсумку гурт посів 6 місце з 243 балами. 

Пісня TVORCHI – відображення кожного українського серця. Це виступ про сильних людей, які не зупиняються перед перешкодами, а йдуть далі попри все. Надихнули їх, звісно, самі українці. Та найбільше натхнення дали герої з “Азовсталі”. 

Для виступу гурт вбрався у костюми авторства українського дизайнера Івана Фролова. За словами митця, його також надихнув незламний український дух. Сила та міць нашого народу знайшли відображення в елементі одягу – вишитий вручну сталевий рукав Джеффрі. Крім цього, штани, вишивка та загальний силует костюмів мають спільні риси з традиційним українським одягом.

У цей день загарбники не залишили територію України у спокої. На початку фіналу по всій території нашої країни почалася повітряна тривога. А через певний час був обстріляний Тернопіль – рідне місто представників України.

Під час голосування хлопці тримали табличку зі словом “Тернопіль”, щоб вкотре привернути увагу світової спільноти до великої трагедії, яка саме у цей момент відбувається в Україні. 

“Тернопіль – це назва нашого рідного міста, яке росія бомбила, поки ми співали на сцені «Євробачення» про наші сталеві серця, нескореність і волю. Це меседж за усі міста України, які обстрілюють щодня. Харків, Дніпро, Хмельницький, Київ, Запоріжжя, Умань, Суми, Полтаву, Вінницю, Одесу, Миколаїв, Чернігів, Херсон та усі інші. Європо, об’єднайся проти зла заради миру!” – написали TVORCHI в Інстаграмі.