Роль артистів у підтримці ЛГБТ+ спільноти

Роль артистів у підтримці ЛГБТ+ спільноти

Значення артистів, які підтримують рівні права та інклюзивність для представників спільноти ЛГБТ+, не може бути недооцінене. Артисти виступають як важливі голоси в боротьбі за рівні права, захист від дискримінації і підтримку безпеки та добробуту ЛГБТ+ спільноти. Їхні голоси можуть впливати на законодавчі і суспільні зміни, сприяючи більш інклюзивному суспільству. Крім того, українські артисти, які публічно виражають свою підтримку ЛГБТ+ спільноті, можуть допомогти підвищити усвідомленість про проблеми, з якими стикається ця група, та збільшити толерантність та розуміння.

На жаль, українське суспільство поки не досягло належного рівня толерантності до людей різної сексуальної орієнтації. Хоча, як показують дослідження, позитивна динаміка прослідковується: ухвалення законів, що забороняють дискримінацію за ознаками гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації відповідно до законодавства ЄС, впровадження реєстрованого цивільного партнерства, доступного для одностатевих пар, підтримка ЛГБТ+ бізнесами під час цьогорічного Прайд-місяця.

Згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, сумарна кількість тих, хто ставиться позитивно або байдуже до спільноти – 61%, тобто це більшість населення країни (у 2022 році позитивно або байдуже ставилися 58%); 67% респондентів погоджуються, що ЛГБТ+ люди повинні мати однакові з іншими громадянами права, причому показник зріс з 64% у 2022 році до 67% зараз.

Однак, стереотипне мислення з часів СРСР досі притаманне великій частині населення нашої країни. Це — основа для того, чому багато виконавців досі знаходяться “в шафі” і побоюються втратити свою популярність, якщо відкриються перед публікою.

На щастя, і тут є позитивні зміни з яскравими кейсами камінг-аута деяких публічних особистостей протягом останніх років, які, сподіваємося, надихнуть і інших артистів відкритися публіці та творити без упереджень. 

А поки пропонуємо підбірку пісень, які резонують з ЛГБТ+ спільнотою та допомагають підвищити обізнаність серед людей:

“Різнокольорова love”, про яку співає співачка, миттєво відгукнулася поміж представників ЛГБТ+ спільноти та стала негласним гімном. Надія не приховує, що ставиться позитивно до всіх людей, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації, та підтримує їх. Деякі виступи супроводжуються райдужним стягом у танцюристів виконавиці.

Саундтрек до фільму “Віддана” став ще одним ключовим українським треком для квір-спільноти. Ця пісня про подолання перешкод, силу духу, гордість та сміливість. Кожен рядок цієї композиції надихає проживати своє життя відкрито, яскраво та вільно.

Пісня 2018 року є закликом відкрито заявляти про свою сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. Прем’єра кліпу відбулася в Посольстві Німеччини в Україні в рамках урочистого приймання з нагоди Міжнародного дня боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією. Ірина чітко висловила свою підтримку ЛГБТ+ спільноті та виступила за рівні права.

Загалом, підтримка ЛГБТ+ артистами важлива для створення суспільства, де кожна людина може жити вільно та без страху від дискримінації.

У 2020 році українські музиканти, включаючи Alina Pash, Сергія Бабкіна, Latexfauna, KrutЬ, Gurt [O], YUKO, Constantine, об’єдналися, щоб через свою музику висловити важливу думку: незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації, ми всі рівні.

Написаний у непростий час трек співака, який відкрито висловлює підтримку квір-спільноті, розкриває тему зради, втрати людей, яких колись вважав рідними.