«Таких жінок топ-артистів в Італії немає», — BONA про творчість на відстані, улюблених співачок та складність шоубізнесу

«Таких жінок топ-артистів в Італії немає», — BONA про творчість на відстані, улюблених співачок та складність шоубізнесу

Кар’єра багатьох артистів опинилася на паузі через повномасштабне вторгення, не стала виключенням і героїня нашого інтерв’ю BONA, яка повертається у творчість через півтора роки перерви. Про складнощі повернення, життя на дві країни та майбутні плани — далі в ексклюзивній розмові. 

Богдано, «Як ти» – ваш перший сингл після довгої перерви. Як воно – повертатися знову у шоубізнесовий світ? Важче чи можливо легше, бо вже знаєте деякі секрети?

Повертатись з одного боку ніби й легше, оскільки я вже знаю і розумію, як випускати пісню, розуміюся більше на процесі створення пісні. Перші кроки, перші пісні, перші радіопремʼєри вже були, фундамент покладено, тепер просто потрібно будувати міцні високі стіни. Складність іноді полягає в тому, що я на даний період часу знаходжуся в Італії, а не в Києві. То без живих зустрічей з командою, без записів пісень на студії з людьми, з якими працювала не один рік, організовувати всі процеси не так просто. Тому повністю створення і запис пісні взяла на себе в своїй домашній студії.

Судячи з тексту вашого нового синглу, це доволі біографічна історія. Це авторська пісня, чи можливо хтось вдало переказав у пісню ваші переживання?

Пісню я написала сама. Одного весняного дня після розмови з подругою, яка проживає в іншій країні, мені прийшло натхнення. І текст через годину вже був записаний у нотатках. Я емпат, дуже добре відчуваю людей, їхні переживання, тому просто сидячи того дня в парку я уявила історії дуже багатьох дівчат, які виїхали з України, розкидані по всьому світу, і із закінченими стосунками, які перервалися з тих чи інших причин. Звичайно, я згадувала і свої болючі історії розставань у різні періоди, щоб краще передати все в тексті. 

Яким бачите розвиток проєкту BONA? Ви взагалі розділяєте для себе ці дві грані: проєкт BONA та проста дівчина Богдана, чи для вас це нероздільні сторони себе? 

Розвиток будь-чого – це праця, тому я планую дуже плідно працювати для повноцінної реалізації себе як артиста BONA. Становлення себе як особистості в довоєнний період забрало багато часу. Війна знову поставила мою реалізацію на паузу. Але тепер мене не зупинити. Ця жахлива ситуація повністю забрала життя, яке було до, у мене залишилися тільки музика і мрія, тому я зроблю все можливе й неможливе, щоб мою музику співали мільйони. Так, це буде не одразу, Римська імперія теж не за 1 день будувалась. Я маю конкретний план: є написані пісні, тож до кінця цього року вже заплановано 3-4 релізи. Я обіцяю творити багато нових треків для розвитку і збагачення української музики. 

Дівчина Богдана далеко не проста дівчина. А BONA – це та сама Богдана, але в творчому прояві себе. Оскільки майже 80-90 % часу я приділяю написанню пісень, запису демок, саунду пісень, всім деталям, які є в процесі створення артиста BONA: фото, відео, то я більше BONA для більшої частини оточення. А дівчину Богдану знає невелика кількість людей: сімʼя, хлопець, і невелика кількість найближчих друзів. 

«Таких жінок топ-артистів в Італії немає», — BONA про творчість на відстані, улюблених співачок та складність шоубізнесу

Кажуть, що зараз артисту-початківцю легше починати кар’єру, ніж до повномасшабного вторгнення. Ніби медійники, радійники і т.д. легше сприймають новий матеріал. Ви, як людина, яка починали якраз у 2021-му і повертаєтеся зараз, можете оцінити стан справ і сказати, як воно насправді?

Я би сказала перспектива краще, але не легше взагалі. Я починала випускати сольні пісні у 2020 році, кожна премʼєра пісні була на тому чи іншому радіо, навіть бралися в ротацію (і це я працюю без продюсера). Ми з менеджером завжди писали всім на радіо, хтось таки відгукувався. 

Зараз мені важче робити всі премʼєри, як це було до. Можливо через те, що я знаходжусь за кордоном. Немає можливості ходити на радіоефіри, спілкуватися наживо, знайомитись з різними людьми в шоубізнесі. Ноунеймів не так легко беруть на радіо, як будь-яку пісню топ-артиста, тому працюю далі, не покладаю рук, оскільки впевнена, що точно стану тим самим Топ-артистом, якого будуть кликати медійники самі.

Хто з українських артистів вас надихає зараз? Можливо, з кимось є бажання зробити дует? 

Мені дуже подобається, як проявляє себе DOROFEEVA, як сольна виконавиця, які тури круті робить по містах України і за кордоном. Я захоплююсь Лободою як артистом, її проукраїнською позицією, не дивлячись на весь хейт. Хочу сказати, що таких жінок топ артистів в Італії немає, як Loboda i Dorofeeva.