TESLENKO про успішний альбом, Євробачення та творчі процеси
Учасник лонглиста Національного відбору на Євробачення TESLENKO презентує свій новий альбом “Клуб розбитих сердець”. У релізі зібрано 11 треків, які переповнені почуттями та емоціями. Від потужних рокбалад до легких танцювальних мелодій — кожен знайде щось, що зачепить його серце.
“Клуб розбитих сердець” — це не просто альбом для прослуховування, це справжній музичний путівник для прогулянок під зірками, романтичних зустрічей та самовідкриття. Шанувальники TESLENKO оцінили такі треки, як “Я розбиваюся”, “А що коли?”, “Як ти там?”, “Поцілунки під дощем”. Новий альбом прикрашений надпотужними треками, глибокими сенсами та захопливою музикою.
У 2023 році треки артиста вже зібрали понад 30 мільйонів прослуховувань на цифрових платформах, а на Spotify TESLENKO має понад 150 тисяч постійних слухачів щомісяця. З першого дня альбом увійшов до топ-10 альбомного чарту Apple Music.
Ми поспілкувалися зі співаком про творчі процеси, досвід з відбором на Євробачення, джерела натхнення для “Клубу розбитих сердець” та спірну ситуацію з блогеркою Анною Алхім.
Розкажіть про процес написання пісень. Яку пісню писали найдовше, а яка пішла найлегше?
Є декілька сценаріїв, як я пишу треки. Один з них — це все починається з тексту, зазвичай він приходить до мене під сильними емоціями, які я переживаю, і пишеться він раптово, що я навіть не встигаю обдумати, що пишу. Інший сценарій — коли ти прокидаєшся й емоційно відчуваєш все, що відбувається навколо тебе. У такі дні гарно пишуться мелодії, тому що це про відчуття, потім вже дописую текст. У обох випадках потім ми з командою починаємо працювати над аранжуванням, записуємо вокали, і народжується готовий трек. Усі треки, які увійшли до альбому, були написані протягом останніх пів року. Найшвидше було написано трек “Пригадай”, за годину до того, як мені потрібно було здати всі треки для альбому, і він став саме головним треком в альбомі. Найдовше писався трек “Маяк” протягом 2 місяців.
Ваш музичний стиль можна віднести як до попмузика, так і до рок-музики. Як ви особисто могли б описати його?
Так, я не можу віднести себе до одного жанру, і мені подобається як попмузика, так і рок-музика. Коли відчуваю більше драйву в пісню, я додаю більше року, якщо пісня більш лірична, щоб підкреслити зміст, обираю попзвучання.
Чи плануються тур/виступи з альбомом протягом року?
Так, планується. Наразі, 8 березня в Києві на уяві буде презентація альбому та мій перший сольний великий концерт.
Чим відрізняється «Клуб розбитих сердець» від «Хімії»?
Альбом «Хімія» це мій перший альбом, до якого увійшла найпопулярніша на даний час моя пісня ‘Я розбиваюся’, а також дві співпраці з такими артистами, як Слава Камінська та Леся Нікітюк. У другому альбомі «Клуб розбитих сердець» немає жодного фіта, проте у цьому альбомі я більше відкриваюся з різних сторін, не тільки як романтик. Цей альбом вийшов відвертішим.
Що слугувало натхненням до назви та обкладинки альбому?
Обкладинка альбому була зроблена випадково в останній момент фотосесії, і ніхто навіть спочатку не думав, що це буде обкладинка майбутнього альбому. Проте коли альбом був написаний, ми зрозуміли, що саме цей знімок найбільш підкреслює різноманітність альбому. Назва «Клуб розбитих сердець» виникла тому, що, не дивлячись на те, що пісні досить різні, одна тема, яка їх об’єднує, це несправжня кохання.
Ви потрапили у лонглист Нацвідбору з англомовною піснею «Lights go up». Як вам досвід створення англомовної пісні?
Мені дуже подобається писати англійською мовою, проте з цього досвіду я зрозумів, що українцям не дуже потрібно, щоб пісня, яка представляє країну на міжнародній арені, була англійською мовою. Їм хочеться більше національних мотивів на даний час. Проте сподіваюся, що більш європейське звучання колись теж буде потрібне на однаковому рівні.
У пісні відчувається вплив жанру драм-енд-бейс, що є дуже популярним у Великобританії. Хто ваші улюблені закордонні виконавці?
Ідея з драм-енд-бейс була не моя, а саме продюсерів, проте це дало треку більш стильового звучання. Мої улюблені закордонні виконавці – Adele та Bruno Mars.
Розкажіть детальніше про досвід з відбором на Євробчення
Є декілька моментів, які у мене та команди викликають дуже великі питання. По-перше, Нацвідбір не дає показувати відео з прослуховування, а там видно, хто і як співає. Це б розставило багато крапок над «і». Після того, як я пройшов до лонглиста на Відборі, мені сказали, що я не буду у шортлисті, натомість стану «додатковим учасником»: тобто, якби хтось відмовився, то його мали б замінити, адже у нас «дуже крутий вокал і фірмове звучання, але треба ще більше досвіду, щоб впевнено почуватися на сцені».На мою думку, про невпевненість там і мови не може бути. Але я навіть радий, що не пройшов цього року. Наступного року обовʼязково буду подаватись, але робитиму щось більш адаптоване до смаків українців. Адже цього року було багато негативних коментарів на кшталт: «Швеція вам подарувала пісню». Але це дуже дивно, адже у Швеції чудова музика
Яке ваше ставлення до контроверсійної ситуаціі з Анною Алхім?
Я — провідник лагідної українізації в оточенні Алхім. Я співаю українською, не маю жодної пісні російською. На тому заході ми зібрали 2 мільйони і є чітка інформація, куди пішли ці гроші. Одна частина — на 93-тю окрему механізовану бригаду «Холодний Яр», інша — на визволення дітей з окупованих територій. Можна казати що завгодно, але, якщо можна долучитись до благодійної справи, то я долучусь. Алхім підтримує кожен мій реліз, тим самим просуваючи україномовну музику серед своєї авдиторії. Не шукайте ворога там, де його нема. Ми не ділимо людей на сорти.