THE HARDKISS про роботу над «7 вітрів», наступний сингл та нові пісні

THE HARDKISS - 7 вітрів

THE HARDKISS - 7 вітрів

Завжди цікаво спілкуватися з тими музикантами, які створюють свою творчість від «А» до «Я». Саме такою креативною бандою і є гурт THE HARDKISS, адже здебільшого вони роблять все своїми силами. Тексти, музика, запис, зйомка відео — все це на плечах гурту, яким, здається, будь-яка задача під силу. Не стала виключенням і прем’єрна робота «7 вітрів» про яку і говоримо найбільше сьогодні.

Знаємо, що над цією піснею ви працювали майже рік. Вал, як саундпродюсер вивірював кожну ноту?
Ця пісня найскладніше далася нам з усього альбому і в плані написання, і аранжування. Ми дуже довго чекали правильний приспів: приспіву цієї пісні було десь варіантів п’ять. Вирішили залишитися на такому мінімалістичному, більш інструментальному. Так само хлопці дуже мучилися аби зробити її максимально драйвовою, щоб приспів дійсно дуже качав. Найлегше – це робити ліричні пісні, найважче – робити драйвові. Такі, щоб вони могли підірвати людей, аби вони стрибали, аби драйвували. Це важко пояснити, але це інтуїтивно дуже довгий підбір звуків, інструментів, їхній баланс.

З чотирьох нових пісень ви екранізуєте лише дві. Одразу зрозуміли, що «7 вітрів буде синглом»?
Була б наша воля, ми б екранізували усі 4 нові композиції. У нас навіть були ідеї стосовно пісень «Дівчина» і «Жоржина», але через брак часу, через те, що все ж таки ми знімати будемо нашою командою, хоча ми намагалися знайти режисерів інших на ці роботи, ми зупинилися на двох. Це буде «Сім вітрів» і «Сестра», хоча ми закохані в усі чотири і вважаємо їх гідними відео.

THE HARDKISS - 7 вітрів

Як обирали історію нового кліпу? Одразу прийшов сюжет чи було декілька різних ідей?
Ми відзняли матеріал на «Atlas Weekend», спільно з Film.ua. Тобто це кіношні кадри, вони і виглядають кіношно, тому що ми взяли участь ще й у зйомках фільму «Найкращі вихідні», і ці кадри частково теж увійдуть у фільм. І ми вирішили дозняти, і не просто мікроісторію, як збори на концерт у незвичайному місці за незвичайних обставин, плюс додали трохи абсурдного велосипеду. Завдання – передати драйв та швидкість без якихось зайвих історій.

THE HARDKISS - 7 вітрів

Це ваш не перший і навіть не десятий кліп. Зйомки для вас все ще стрес чи вже звичний процес без курйозів та непередбачуваних ситуацій?
Зйомки – це завжди стрес, а коли Вал сам є режисером, а ми ідейниками відео, то це стрес вдічі, тому що кожна година – це величезні гроші, величезна відповідальність. Тому так – це стрес. Але, чесно кажучи, ми кайфуємо більше, коли ми знімаємо такі кліпи як «7 вітрів», коли більшість кадрів – це повна імпровізація. Красивий план – беремо і знімаємо, ні з ким це не треба погоджувати. Тобто це дійсно дуже митецький, творчий процес.

THE HARDKISS - 7 вітрів

Над новими альбомом вже працюєте чи робота над новим матеріалом розпочнеться вже після НСК?
Поки що ми не думаємо про новий альбом. Ми зараз знаходимося в турі, і нам важко поєднувати це зі студійною роботою. Тож ми сподіваємося ще видати одну чи, може, дві нові пісні вже після Нового року.