Ти [Романтика] повертається: історичний мюзикл тепер в кіно 

Ти [Романтика] повертається: історичний мюзикл тепер в кіно 

Вийшов трейлер екранізації першого оригінального історичного мюзиклу про Розстріляне відродження. Фільм «Ти [Романтика] в кіно» можна буде побачити в кінотеатрах з 10 квітня, дистрибуторами стали FILM.UA Дистрибуція та Кіноманія. 

Мюзикл «Ти [Романтика] в кіно» — це перший в Україні оригінальний історичний мюзикл, який дає можливість побачити письменників минулого сторіччя як живих людей, а не імена з підручників. Історія розповідає про події у будинку «Слово» в Харкові, в якому на початку ХХ століття радянська влада вбила сотні представників української творчої еліти. 

Дивіться трейлер за посиланням: https://youtu.be/NhX5VfexMs0 

«Мюзикл змітає пил часу з імен Хвильового, Курбаса, Сосюри, Семенка… Вперше на музику поставили історію зради поета Павла Тичини, службу у Третій Штурмовій Володимира Сосюри, розстріл кожного другого з українських письменників у будинку “Слово”, самогубство Миколи Хвильового», — розповідає команда авторів. 

Сюжет мюзиклу проводить глядачів новиною про створення будинку «Слово», репресіями та шляхом Павла Тичини. Події сторічної давності переплітаються із сучасністю та війною проти росії. Головний посил — історія, на жаль, циклічна. Кожна сцена — це своєрідна поетична й музична капсула, що занурює глядача у внутрішній світ героїв: від відчайдушної любові до боротьби з власними страхами й компромісами. Фільм демонструє виставу у її сценічному вигляді, з акцентом на кінематографічній динаміці: використання крупних планів, зміни ракурсів, фокусування на деталях, які підсилюють емоційний вплив театральної гри. Монтаж додає нових ритмів, але зберігає автентичність і атмосферу живого виступу.

2024 року мюзикл наживо на сцені вже побачило близько 60 000 людей. Робота отримала великий культурний резонанс, про неї писали BBC, Forbes, Vogue та навіть New York Times. Тепер у прихильників творчого обʼєднання МУР є можливість оцінити виставу у кіноформаті. 

Режисер мюзиклу «Ти [Романтика]» Олександр Хоменко: «Це не вистава про трагедію Розстріляного відродження, бо скільки вже можна сумувати. Це не вистава з ключовою ідеєю, що “треба любити Україну, і тоді все буде добре”. Ні. Цього недостатньо. Це вікно у минуле, коли ти приходиш і розчиняєшся в харківському будинку “Слово”, в тій епосі, в діалогах Сосюри, Хвильового. Ось що таке романтика — це можливість подорожувати у часі».

Фільм «Ти [Романтика] в кіно» вартий уваги, адже це повне занурення в атмосферу Розстріляного відродження на великому екрані. Для тих, хто ходив на вистави — це новий досвід з уже знайомою історією, для тих, хто взаємодіятиме з Ти [Романтика] вперше — можливість побачити вже легендарну виставу, яка не йде ніде, крім кінозалів.

Створивши кіноверсію мюзиклу, команда МУР хоче почати тренд на запис театральних постановок, щоб оцифрувати та зберегти нематеріальну культурну спадщину. 

Премʼєра «Ти [Романтика] в кіно» відбудеться 10 квітня. 

Дистрибутори — FILM.UA Дистрибуція та Кіноманія. 

Слідкуйте за анонсами на офіційній сторінці МУР в Instagram

Проєкт МУР створений під час повномасштабної російсько-української війни українськими митцями з Києва та Донецька. До його складу входять: Олександр Хоменко (режисер, актор, сценарист, автор текстів), Віктор Ткаченко (композитор, актор) і Микола Шмундир (актор), Марія ОʼРайлі (режисерка монтажу), Олександр Заїка (виконавець та автор пісень). 

У соцмережах гурт зібрав навколо себе багатотисячну аудиторію. Документальні відео музикантів про історію Щедрика, Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса й Василя Симоненка стали найпопулярнішим освітнім контентом про українську літературу в Instagram. На рахунку гурту чотири студійні релізи: «МУР Vol. 1», «Захалявна книжечка» (2022), Ти [Романтика] (2024), Pax Romana (2025). До них увійшли пісні на вірші Івана Франка, Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Василя Симоненка, Юрія Іздрика та інших українських поетів.

Режисер-постановник, автор сценарію: Олександр Хоменко

Продюсери: Антон Азізбекян, Кирило Горобець

Композитор: Віктор Ткаченко

Художниця-постановниця: Софія Пляцко

Художниця з костюмів: Леся Патока

Режисерка хореографії: Інна Матюшина

Режисери кінозйомки: Андрій Баутьонок, Максим Онанко

Звукорежисер кіноверсії: Дмитро Тєрьохін

Продюсерка постпродакшн: Катерина Федосеєва

У ролях: Олександр Заїка, Олександр Хоменко, Віктор Ткаченко, Борис Книженко, Олесь Артюх, Валерій Величко, Микола Шмундир, Марія Лукʼяненко-ОʼРайлі, Роман Рогоза, Владислав Скришевський, Микита Крук