«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю

«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю

«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю

Напередодні прем’єри нової пісні «Люта весна» ми поспілкувалися зі співачкою JIVA про її життя в Ізраїлі, початки музичної кар’єри та допомогу Україні, до якої вона вже 4 місяці долучається з сім’єю.

Що надихнуло вас на створення проєкту «Jiva»? Що стало рушійною силою на шляху до мрії?

Проєкт JIVA був створений під час епідемії коронавірусу та карантину в Ізраїлі. До цього я багато років писала пісні та виступала як сольно, так і в складі колективу «Sozvezdie Volos Veroniki». Але після переїзду до Ізраїлю я майже не писала музики та не грала. Ми з родиною живемо в місті Ашкелон, на кордоні з Сектором Газу. Тому я вже давно знаю особисто, що таке ховатись від бомбардувань.Саме після одного з них, кілька років тому я написала пісню «Азака». Азака – це на івриті сигнал повітряної тривоги, який лунає над містом під час ракетних обстрілів. Під час карантину чоловік бачив мій депресивний стан та вирішив підтримати творчі пориви. Він подарував мені синтезатор та організував простір для творчої роботи. Я почала писати та записувати пісні на івриті. Назву проєкту я не вигадувала – Джива це моє ім’я.

«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю

Пісня «Люта весна» — це про якісь конкретні історії війни чи це збірний образ?

З першого дня війна поглинула нас повністю. Мій батько пішов у добровольчу армію, багатодітні сім’ї брата та сестри стали біженцями. Наша близька родичка загинула від ракети в Маріуполі. Багато моїх близьких постраждали, багато зараз захищають Україну, як можуть. І все це не закінчується. Мені було дуже погано і я вирішила написати колискову. Таку колискову, щоб кожен волонтер, кожен воїн на фронті, кожна дитина, кожний біженець міг почути її і йому стало трохи легше. Але щось пішло не так. І весь біль та відчай, що накопичувався в мені, вилився в крик в цій пісні. Це більше не колискова, а моя особиста психотерапія. 

Ваш попередній сингл «За вікном» чекав свого виходу аж 20 років. Чи багато у вас написаних, але не виданих композицій?

Прямо зараз у мене є навіть дві записані в студії пісні, але я не відчуваю, що зараз час для їх випуску. Є багато написаних та не виданих композицій, але мені було важливо саме зараз випустити пісню «Люта весна».

В Ізраїлі ви живете вже 6 років, як думаєте, чим відрізняється український шоу-бізнес від місцевого?

Я дуже мало знаю про ізраїльський чи український шоу-бізнес. Я просто пишу та співаю пісні. Комусь вони відгукуються, а комусь ні. В мене не має директора, чи продюсера. Так що про бізнес, то не до мене.

Вокал, йога і паверліфтинг — це ваші основні справи життя?

По-перше, в мене чудова сім’я: чоловік та дві донечки. Разом з чоловіком ми відкрили студію персональних тренувань Body Work Room, де допомагаємо людям бути здоровими та сильними. Я 13 років працюю тренером йоги. Паверліфтинг якось гармонічно додався до цієї практики. Мені вдалося двічі стати чемпіонкою в Ізраїлі та встановити один з рекордів країни. 

«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю

З приводу вокалу, то я ніколи не відчувала себе саме вокалісткою. Я ніколи не співала в караоке, чи на замовлення. Для мене більш важливим є написання та виконання своїх пісень. Це мій спосіб зрозуміти себе та проявити свої почуття, емоції та цінності. Однак, щоб гарно співати свої пісні – мені доводиться відвідувати вокальні заняття. Пощастило, що я знайшла свого викладача Анну Тимофій. Вона прекрасний коуч з вокалу, справжня людина без кордонів та саундпродюсерка пісень «За вікном» і «Люта весна». Крім цього, у мене є ще один вид творчості – це фотомистецтво. Я співпрацю з декількома фотографами в Ізраїлі як модель. Для мене це зовсім інший засіб прояву внутрішнього світу.

Знаємо, що ви долучалися до багатотисячних мітингів на підтримку України. Розкажіть про цей досвід

Коли почався повномасштабний напад на Україну, ми всі були розгублені, але розуміли, що потрібно терміново щось робити. Наші знайомі активісти родом з Дніпра – Ігор Цопа та команда «Биг» оголосили мітинг. Ашкелон – маленьке містечко на півдні Ізраїлю. Одночасно мітинги відбувалися в різних містах Ізраїля. В Ашкелоні зібралися півтори тисячі людей, вони дуже хотіли вплинути на ситуацію. Я грала під гітару пісні українською мовою. Відео з хоровим виконанням пісні ОЕ «Обійми» розлетілося по всім ізраїльським волонтерським організаціям. Після мітингу почався активний збір гуманітарки та допомога біженцям в Ізраїлі. Також я виступала на площі в Тель-Авіві під час телемосту між багатьма країнами світу на підтримку України. Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну в боротьбі та допомагають, як можуть. Об’єднуються та створюють благодійні фонди і організації для допомоги. 

Розкажіть про команду, з якою ви працюєте, як довго ви шукали людей, з яким зараз створюєте музику?

Зараз я працюю з Анною Тимофій. Я показую пісню, яку написала, а вона створює всю магію саунду. Так народжується пісня. Вона дуже талановита та дуже широка у своєї творчості. Фото обкладинки на пісню «Люта весна» зробив геніальний художній фотограф Захар Райз. Він володар багатьох премій світу з художньої фотографії. Все інше робить мій чоловік – розсилає пісні по радіо та у плейлисти.

«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю

Колись ви створили театр, пізніше музичний гурт, що тепер? Є якійсь нові масштабні плани?

Жоден мій проєкт не народжувався з масштабних планів. Кожен з них виконував якусь функцію у певний проміжок часу. Зараз я роблю те що хочу прямо зараз: пишу та видаю пісні, виступаю на благодійних концертах та фестивалях. Це не дуже масштабно, але це те, що я можу зараз. Я бачу, як це впливає на людей і на мене.

На кому з українських музикантів ви росли, хто вам імпонує зараз? Чия музика вам близька?

Я пам’ятаю, що кожні вихідні на дачі постійно лунав Володимир Івасюк. При чому, лунав не у нас, а у сусіда. Слухала ДахаБраха, Dakh Daughters, Сергій Бабкін – через такі музичні смаки познайомились з чоловіком. Океан Ельзи, Скрябін – кілька їх пісень я співаю. 

Мої улюблені музиканти з Харкова: Олег Каданов та всі його проєкти (Оркестр Че, Мантра Керуака, Лінія Маннергейма), Сергій Білозеров та Роман Голоборда (гурт Morj), Андрій Запорожець (Sunsay).

З нової хвилі – це alyona alyona, Jerry Heil, Лілу45 та багато інших. Зараз прямо вибух українських талантів.

«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю

Яка ціль вашої музичної кар’єри є для вас найголовнішою? Ваша заповітна мрія?

Я досі не розглядаю свою діяльність з точки зору кар’єри. Коли мої пісні відгукуються людям – то я безмежно радію цьому. Я поділилася своїми особистими переживаннями, а вони ще й відгукнулися іншій людині — хіба це не диво? Мрію, аби концертна діяльність стала моєю діяльністю, записати спільні пісні з українськими виконавцями та приїхати з цим матеріалом до України.