UAME запускає кампанію #культурнийшлях аби зберігти свідомим працівникам культурної сфери можливість виїзду за кордон
Через нещодавній скандал зі стендапером Андрієм Щегелем, у суспільстві підіймається питання аби повністю заборонити виїзд артистам і митцям закордон.
Культурний шлях — це спосіб показати, що свідомі артисти не просто грають концерти у Європі. В першу чергу це спілкування з європейцями, розповіді реальних історій українців, а також забезпечення волонтерської діяльності за допомогою донатів. Сьогодні концерти, вистави, літературні вечори – це в першу чергу про допомогу, а не розваги. Заборона на виїзд нівелює всі здобутки культурної дипломатії і поставить під загрозу десятки благодійних та просвітницьких івентів по всьому світу.
“Через недобросовісність окремих особистостей, які зрадили країну, не мають страждати інші свідомі представники культурної сфери, які завжди сумлінно дотримувались умов виїзду і строків повернення. Тому ми просимо всі організації, театри, артистів і митців розповісти свої власні історії, як ви допомогли Україні за цей рік, скільки роботи було зроблено і які цифри зібрано. Використовуйте хештег #культурнийшлях та відмічайте Міністерство культури, Офіс Президента, Верховну раду України, Міністерство оборони”, – коментують в UAME.
До ініціативи вже долучились: Сергій Жадан, гурти KAZKA, TVORCHI, ТНМК та Без Обмежень, Коля Сєрга, Positiff, фестиваль Atlas, Music Export Ukraine, творче об’єднання ARTLIVE, SVET, Musicians Defend Ukraine, фестиваль Respublica: (список оновлюється).
UAME вимагає притягнути до відповідальності тих, хто порушив умови дозволу і, скориставшись можливістю, зрадив Україну, проте просить залишити можливість працівникам культурної сфери виїжджати у зазделегідь сплановані строки.