Ваня Рассел знайшов ймовірний плагіат у заявці YAKTAK: що відповів співак та Суспільне

Ваня Рассел знайшов ймовірний плагіат у заявці YAKTAK

Фото: соцмережі

Музичний блогер та критик Ваня Рассел наче б то знайшов у заявці YAKTAK – LaLaLa порушення правил НацВідбору. А саме використання семплу з раніше виданого та офіційно опублікованого треку.

Як заявив блогер, у заявці від YAKTAK звучить мелодія з пісні VARTO маловідомого проєкту MANY. Цей трек – єдина композиція співачки, яка наразі вже всюди видалена з платформ. За інформацією Вані Рассела, «чистка» відбулася цього тижня.

За запитом редакції “МУЗВАР” були отримані коментарі від Суспільного мовлення та безпосередньо співака YAKTAK. Як заявила голова делегації Оксана Скибінська, Ппсля консультацій Суспільного з Європейською мовною спілкою, пісенна заявка YAKTAK схвалена на участь у НацВідборі.

“Команда учасника YAKTAK надала документи, що підтверджують ексклюзивні права на всі елементи, що були використані для створення пісні. Зокрема біт, що ліг в основу музики цієї композиції, ексклюзивно належить YAKTAK. Оскільки для нас використання придбаних семплів/бітів/лупів тощо як основ пісні – нетипова ситуація, ми звернулися за роз’ясненням до організатора Пісенного конкурсу Євробачення – ЄМС, оскільки саме їхнім буде остаточне рішення щодо можливості чи неможливості цієї пісні представляти Україну на міжнародному конкурсі”, – заявила Скибінська.

Також організатори Євробачення заявили, що у разі перемоги YAKTAK приймуть цей трек на конкурс від України.

Прокоментував ситуацію і сам співак. У тексті для «МУЗВАР» він пояснив, що семпл був придбаний співачкою MANY у лізинг, але наразі всі ексклюзивні права на твір належать його команді.

Тобто, попри те, що мелодія вже була у публічному доступі в іншому творі, всі, хто використовував її, мають видалити свої треки. І неважливо, що вони звучали до 1 вересня 2023 року. Адже за правилами Євробачення, конкурсна пісня або її елементи не можуть бути опубліковані раніше 1 вересня.

Нагадаємо, alyona alyona вперше прокоментувала свою участь у відборі на Євробачення-2024.