“Мій брате”: Співачка Джамала представляє пісню-присвяту всім полеглим захисникам

“Мій брате”: Співачка Джамала представляє пісню-присвяту всім полеглим захисникам

Співачка Джамала представляє новий трек “Мій брате”.  Рік тому, у січні, вона втратила під час війни в Україні дуже близького друга, який був для неї ніби брат. Саме світлі спогади про нього і втілились у її новій роботі. 

“Мій брате”: Співачка Джамала представляє пісню-присвяту всім полеглим захисникам

Це пісня — присвята всім братам і сестрам, яким ви не встигли сказати важливі речі. За ці два роки подібних історій, на жаль, дуже багато. Найменше, що ми можемо зробити для людей, яких ми любили, і які загинули, захищаючи нас, за словами Джамали, це пам’ятати про них, цитувати їх.

«Чи може автор плакати над своїм твором, сидячи перед клавішними та комп’ютером, якщо він це переживає?  – може! І це не обовʼязково від жалю, як у пісні “1944” , чи від меланхолії та спогадів як у “Шлях додому”,  “Заплуталась” і “Сумую”. Так сталося зі мною знову. Рік тому, у січні, я втратила дуже близького друга, брата, але спогади про нього були настільки світлими, що якось я не могла плакати доти, поки не написала цю пісню. 

Вже моя улюблена співавторка Тетяна Милимко, (“Крила”), як завжди, весь мій потік емоцій привела до ладу, і от в той момент я заплакала, але знову, якимось світлими сльозами. За цей час війни подібних історій, на жаль, у нас дуже багато. Найменше, що ми можемо зробити по відношенню до людей яких ми любили, і які померли захищаючи нас, —  памʼятати, згадувати, не боятися їх любити, любити спогади про них, згадувати їх жарти, музичні смаки, цитувати їх. Мені це допомогло, може допоможе і вам? Напишіть їм листа” – говорить співачка.

Разом з треком, Джамала представила чуттєве лірик-відео. У ньому співачка пише листа вже у знайомій шанувальникам по відео “Вірю в тебе” локації. Саме дім стає ключовою локацією у “Брате мій”. Тут співачка неодноразово виходила у прямі ефіри до своїх глядачів, тут були зняти одні з найважливіших відео робіт Джамали. Співачка завжди відверта зі своїми шанувальниками. Тому цього разу Джамала теж впускає кожного з вас у свої спогади, і відчиняє двері власної оселі. Ще однією ключовою деталлю відео є мобільний телефон. Він,  як символ зв’язку та пам’яті, за допомогою якого ми можемо зберегти важливі фото та відео моменти, занотувати свої думки, подзвонити близьким, написати та відправити їм повідомлення. 

Пісня вже доступна на платформах!