«25 км з перешкодами легше», — Марта Ліпчей про участь у шоу «Голос Країни»

«25 км з перешкодами легше», — Марта Ліпчей про участь у шоу «Голос Країни»

Ця харизматична дівчина запалила роковим виконанням на сліпих прослуховуваннях і точно запам’яталася кожному. Запам’ятали Марту і тренери команди «Другий шанс» – Андрій Мацола та Олександра Заріцька, які врятували співачку у нокаутах та допомогли дійти до фіналу шоу, який відбудеться вже 20 листопада о 19:00 на телеканалі ТЕТ. 

«25 км з перешкодами легше», — Марта Ліпчей про участь у шоу «Голос Країни»

На сліпих прослуховування ви вразили контрастом образу та рокового виконання. Чому саме така пісня із репертуару AC/DC?

Я виросла серед величі природи Карпатських гір, тому мені притаманний драйв, сила та енергійність. Через музичне розмаїття жанрів моя душа тяжіє і до рок-н-ролу, року, блюзу з однієї сторони та до соулу, фанку, джазу, фольку – з іншої. Відчуваю в собі цю енергію і вогонь, який «тече» в моїй крові. Подібне притягує подібне і саме в рок-музиці я бачу і відчуваю цей драйв.

У вас такий потужний вокал. Це вроджені дані чи довгі роки тренувань?

Це поєднання двох складових: вроджені дані, а потім робота над собою, пошуки та експерименти з вокалом. Потрібно не боятися шукати своє звучання. Систематичні заняття вокалом, тобто робота з голосовим апаратом – допомагає знайти, виділити цікаві барви у звучанні. Саме так я віднайшла свої. Спів – це прояв вищих духовних вібрацій, це дар. А як його використовувати – вирішувати особисто кожному.

«25 км з перешкодами легше», — Марта Ліпчей про участь у шоу «Голос Країни»

Ви брали участь у благодійному концерту «Все буде Україна». Які емоції були, коли виступали перед нашими героями військовими на передовій? 

Це було дуже хвилююче, відповідально, але нас приймали дуже тепло. Перший концерт був напружений, адже я хвилювалася, як хлопці відреагують, не знала. що вони відчуватимуть, хотіла, аби наші військові трохи відволіклись і поринули в атмосферу звичного життя. Але потім після концерту енергія повертається примноженою в стократ. Хлопці віддавали нам більше підтримки своїми щирими обіймами, подякою, аніж я могла взагалі уявити, а фото назавжди залишаться у фотоархіві 🙂 Ми їхали, аби підтримати наших військових, а натомість отримали від них ще більшу підтримку. Це свідчить про те, що ми незламні, непереможні та завзято щирі люди. Шана та честь ЗСУ! Вони наші герої!

На нокаутах “Голосу країни”  ви співали попурі народних пісень. Бачили багато питань в коментарях, що саме це за попурі? І чому саме такий вибір музичного розмаїття?

Хотілося показати і познайомити всю країну з традиційними піснями Закарпаття, адже це наша історична і культурна спадщина.  Одним з найхарактерніших суто місцевих жанрів пісенного фольклору Закарпаття є коломийка і вона може мати весільний, жартівливий або побутовий характер – це якщо коротко. Тому було прийняте рішення заспівати попурі зі коломийки, увиванцю та співаної. І загалом під ці пісні традиційно танцює жвавий кручений вся родина на весіллі. Кожен регіон України вражає своєю унікальністю і колоритом.

«25 км з перешкодами легше», — Марта Ліпчей про участь у шоу «Голос Країни»

Як вам працюється у команді «Другого Шансу»? Є відмінність від роботи в команді Олі Полякової?

В першу чергу я вдячна, що завдяки команді Другого шансу маю змогу бути у фіналі проєкту “Голос країни”. Андрій Мацола та Олександра Зарицька дуже вболівають за кожного з нас. Ми часто на зв’язку. Радимося щодо підбору пісень, щодо характеру та емоційної складової, щодо деталей у образах – це велика робота, яку виконуємо ми разом з тренерами. Я відчула, що вони діляться своїм найкращим досвідом. Завдяки порадам та погляду зі сторони я маю змогу зростати і точно знаю чого хочу. 

Ви розповідали, що займаєтеся бігом з перешкодами. Що важче, пробігти 25 км з перешкодами чи дійти до фіналу шоу?

Спорт загалом виховує характер. Біг з перешкодами мотивує стати кращою версією себе, виховує стійкість та впевненість у своїх силах. Також біг заряджає. Коли я біжу, то знаю дистанцію і куди потрібно прибігти, адже результат залежить виключно від мене, а фінал “Голосу країни” – це завжди сюрприз, адже я роблю все, що в моїх силах, але я не можу передбачити  рішення тренера чи глядачів. Тому однозначно 25 км з перешкодами легше.

Що готуєте на фінал, знову музичний сюрприз?

В мені балансують дві стихії і саме на цьому етапі проєкту хочу, аби всі побачили та почули іншу Марту – вразливу та ніжну водночас у поєднанні зі стійкістю. Я сподіваюся, що мені вдасться заспівати так, аби торкнутися серця кожного українця. Бо це справді історичний сезон, адже ми творимо його під час війни і цього не стерти з нашої пам‘яті.

Дивіться суперфінал “Голосу країни-12” вже у неділю, 20 листопада, о 19:00 на телеканалі ТЕТ.