«Журавлі» — 5 років баладі, що зробила THE HARDKISS народними

«Журавлі» — 5 років баладі, що зробила THE HARDKISS народними

«Журавлі» — 5 років баладі, що зробила THE HARDKISS народними

Рівно п’ять років тому світ побачив перший сингл лонгплею «Залізна ластівка» — «Журналі». Баладу, яка змінила курс THE HARDKISS та відкрила шлях гурту до численних ротацій та найбільших майданчиків країни.

У квітні 2017-го гурт THE HARDKISS випускає україномовну пісню та кліп «Антарктида», який не хочуть ставити на ТБ, бо він занадто важкий. Однак, музиканти продовжують лупати цю скалу та шляхом експериментів продовжують шукати нових себе. На роль нового сингла було обрано «Журавлі», яку Юлія Саніна написала за 20 хвилин на мінігітарі у готельному номері після турового виступу. З гітарної освіти у Юлі лише рік музичної школи, однак, цього вистачило, щоб зробити шлягер:

«Я так часто пишу про драми, а тут мені захотілося створити світлу пісню, захотілося світлої ніжності. Ця пісня не схожа на те, що ми робили раніше. Я сумнівалася, чи візьмемо ми її в роботу. Але реакція Вала, музикантів і всіх наших друзів на «Журавлі» була настільки зворушливою, що сумнівів не лишилося».

Не сумнівався і креативний продюсер гурту Вал Бебко, який екранізував пісню у атмосфері фільмів 20 сторіччя. До слова, це був найменший бюджет кліпу THE HARDKISS — 500$.

«Ми знімали такі акустичні історії на самому початку нашого творчого шляху. Ніщо не відволікає від пісні, виконавця та переживань. Особисто для мене ч/б та акцент на очах Юлі — це улюблена атмосфера», — Вал Бебко.

«Журавлі» — 5 років баладі, що зробила THE HARDKISS народними

У день прем’єри Юлія Саніна здивувала заявою прихильників гурту: «Перш ніж слухати нову пісню, перекресліть все те, до чого ви звикли раніше, те, що ви знаєте про The Hardkiss та очікуєте від нас у музичному плані».

Визнання: нагороди премій YUNA («Найкраща пісня українською мовою») та Золота Жар-Птиця («Балада року»). Наразі «Журавлі» — це найпопулярніший кліп THE HARDKISS на YouTube. 27 мільйонів переглядів з легкістю дозволяють утримуватись у ТОП-20 найпереглядуваніших кліпів українською на YouTube за всю історію.

Недарма кажуть, що «Журавлі» зробили з гурту справді народних артистів. Такої кількості каверів, виконань на конкурсах та танців під мелодію пісні THE HARDKISS можна було побачити лише на несинглову «Прірву». До речі, найпопулярніший кавер на баладу — це виконання білоруського гурту «Navi Band». Понад 120 тисяч переглядів.

«Журавлі» — 5 років баладі, що зробила THE HARDKISS народними

Зараз, в контексті війни, після набуває зовсім нових значень, адже журавлями називають загиблих воїнів…