LELY45 відверто про джерела натхнення та концертні плани
«Чорний лебідь» української музики LELY45 відверто розповіла про прості істини пошуку натхнення, план на майбутні виступи та анонсувала наступне вінілове видання.
Ви тішите шанувальників новою музикою регулярно. Скажіть, як відбувається процес створення пісень? Спочатку зʼявляється мелодія чи лірика?
Завжди по різному, але те, що лишається незмінним — це емоційне потрясіння, ніби їдеш на мотоциклі на великій швидкості й мозок стає настільки чутливий і точний, що сам складає ноти у мелодію, або слова у вірші. Не важливо, з чого починати, важливо знайти в собі точність у викладі думок, аби кожне слово чи нота були подібні хірургічному скальпелю, що безпомилково робить свої надрізи.
Де ви знаходите натхнення на творчість?
В житті. Воно сповнене натхненням. Натхнення це не завжди про прекрасні речі, коливання вітру і сонячні зайчики, що відбиваються у вікні. Це про вміння жити, це про любов до життя і людей. Це — вміння знаходити у собі співчуття і милосердя, вміння щиро ненавидіти когось чи щось, вміння помилятися і визнавати свої помилки. Це про все, що нас оточує. Я сприймаю світ мистецтвом. Окремим шедевром зі своїми інколи безглуздими та жорстокими правилами. Я кохаю його велич і байдужість. Я люблю людські муки й уроки. Я люблю дивитися страху в обличчя і прискорювати пульс. Я люблю життя, тому що існує смерть, а натхнення є у всьому і в «хорошому», і в «поганому», його потрібно просто хотіти відчувати.
Минулого року ви видали збірку кращих пісень на вінілі. Чи важливий, на вашу думку, цей формат, і чи є плани видати «Чорний лебідь» на вінілі?
Є. І він уже запущений в роботу. Не знаю, наскільки «незабаром», але платівка скоро буде. В неї увійде альбом «всі дівчата хороші» і «чорний лебідь». Я не знаю, наскільки формат видавання платівок є важливим в цифровому форматі суспільства, але принаймні це романтично і красиво, мені цього достатньо.
Чи пісні на альбомі «Чорний лебідь» автобіографічні?
Всі мої пісні є або частково, або цілковито автобіографічними.
Ваша пісня «Спробуй купи мене» отримала резонанс у суспільстві. Що надихнуло вас на написання цієї пісні?
Розмова. Довга й емоційна розмова. І відчуття болю і нестримної несправедливості.
Яку роль у вашій творчості відіграють візуали (обкладинки, відеокліпи)?
Поки що ніяку, але я сподіваюсь, настане час, і у кліпах буде кіно. Це залежить від правильних людей поруч. Я ще не зустріла свого режисера/режисерку або не стала нею.
З ким з артистів ви б хотіли співпрацювати у майбутньому?
Мені подобається Schmalgauzen. Можливо, колись в нас буде якась спільна пісня. Але я це не планую. Мені здається, що все має бути органічно, якщо я випадково з кимось з них познайомлюсь чи зустріну когось цікавого для себе, як актора, музиканта, композитора, діджея чи артиста, то ми погуляємо і домовимось разом щось спробувати зробити й можливо з цього щось вийде. Мені здається, що прикольно, коли все народжується з захоплення один одним і дружби, а потім вже обміни аудиторіями та цифрами.
Незабаром у вас розпочнеться тур. Що ви любите більше: створювати музику чи виступати з нею?
Я люблю однаково і те, й інше. Обидва напрями дарують мені відчуття того, що я жива і знаходжусь в правильному місці. Концерти — це про циркуляцію енергії між виконавцем і слухачем. Це про адреналін і розуміння масштабу. Це про паралельну реальність, яку ти наповнюєш своєю історією. Процес написання — це як виношувати дитину чи розв‘язувати складну задачу. За цим є життя «до» цієї пісні, емоційний сплеск, що її каталізує, і створення того, що б ти хотів послухати сам. Це все є магією і життям. Мистецтво, на мою думку, чимось схоже на чаклунство.
Які сюрпризи можуть очікувати відвідувачі концертів?
Не знаю, чи концерт з симфонічним оркестром є сюрпризом, але ніяких гостей, собак і танцівників на найближчих концертах не планується.
У травні у вас відбудеться симфонічний концерт. Розкажіть про цю подію
Буде круто, напевно. Я не знаю. Я ще навіть не чула оркестровок і так далі. Але мала честь познайомитися з диригентом і він здався мені дуже харизматичним і цікавим чоловіком. Я думаю, що це буде щось масштабне і велике. Але я не можу описати якось краще, тому що, загалом кажучи, концерт з оркестром поки відбувається лише у моїй голові.
Чи хотіли б ви у майбутньому створювати більше театральних виступів?
Так. Я б взагалі хотіла б створити якесь круте шоу, з купою людей, реквізиту, імерсивності й емоцій, але в даних обставинах це неможливо.
Спілкувався: Товтин Михайло