Аналог премії Grammy у царині ранньої музики отримав український колектив

Аналог премії Grammy у царині ранньої музики отримав український колектив

Альбом партесних хорових концертів “Ukrainian Baroque: Concordacii Animos” у номінації Heritage Project of the Year | Проєкт року в сфері спадщини був відзначений премією REMA AWARDS 2024.

«Це перша така визначна премія для України, і ми особливо пишаємося тим, що вона відзначає одного з найяскравіших композиторів українського бароко XVII століття Миколу Дилецького. «Воскресенський канон», що був записаний у двох варіантах нашого альбому, передає важливу думку. Світло завжди перемагає. І віримо, що ми всі разом переможемо і світло здолає темряву», – зазначила артистична директорка Open Opera Ukraine, художня керівниця ансамблю Partes Наталія Хмілевська під час церемонії вручення.

Аналог премії Grammy у царині ранньої музики отримав український колектив

Цей альбом є другим релізом лабораторії Musica Sacra Ukraina – проєкту, започаткованого платформою Open Opera Ukraine у 2019-му році для взаємодії науковців, виконавців, культурних менеджерів та кураторів, чия спільна діяльність у способах презентації українського барокового спадку сприятиме інтересу та належній увазі до цієї музики.
Реліз першого альбому – Musica Sacra Ukraina – відбувся у 2021-му році.

«Це абсолютно заслужена перемога, адже українська барокова музика є частиною культурної спадщини Європи в цілому», – коментує Роман Меліш , учасник ансамблю Partes, – «Я дуже сподіваюся, що це лише початок звучання партесних концертів на світових мистецьких платформах, які незаслужено були обділені увагою як в Україні, так і за її межами».

Та учасники на цьому не зупиняються. Уже в червні розпочнеться підготовка до запису чергового альбому.

«Ми плануємо записати подвійні концерти Рачинського та Березовського. Виконуватимуть цю музику ансамблі Partes та A capella Leopolis, а науковою консультанткою виступить докторка мистецтвознавства Ольга Шуміліна. Разом із записом вийдуть також і партитури цих концертів, одразу двомовні, з транслітерацією латиницею, що уможливить виконання іноземними колективами. Ми також досліджуємо простори, і цього разу це буде Києво-Печерська Лавра, у храмах якої відбуватиметься запис релізу” – поділилася планами програмна директорка Open Opera Ukraine Анна Гадецька .