“Чорноморські Ігри 2023” – з Любов’ю до Херсонщини, з Вірою у Перемогу, Для дітей заради майбутнього!

"Чорноморські Ігри 2023" – з Любов’ю до Херсонщини, з Вірою у Перемогу, Для дітей заради майбутнього!

Вже скоро у Києві за підтримки Українського Культурного Фонду відбудеться 19-ий Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль “Чорноморські Ігри”. Проведення фестивалю у Києві є вимушеним кроком, оскільки постійне місце проведення «Чорноморських Ігор» – м.Скадовськ – знаходиться в тимчасовій окупації.

Фестиваль «Чорноморські Ігри» за 18 років здобув статус найбільшого дитячого фестивалю-конкурсу в Україні. Участь у фестивалі є безкоштовною, що надає шанси продемонструвати свій талант дітям із родин з різними фінансовими можливостями. Основним завданням проєкту є виявити талановитих дітей та розкрити їм, їхнім батькам та викладачам можливості вибору творчих професій, які є актуальними у сучасній музичній галузі. Саме досвід участі у «Чорноморських Іграх» допоможе кожній дитині реалізувати свій творчий потенціал. 

Головним заходом фестивалю є вокальний конкурс. Тут діти змагатимуться у таких 8-ми номінаціях: солістки 6-10 років, солістки 11-14 років, солістки 15-17 років, солісти 6-11 років, солісти 12-17 років, вокальні гурти (6-17 років), сучасне фольклорне виконання (6-17 років) та авторська пісня (6-17 років). Останні дві – «Сучасне фольклорне виконання» та «Авторська пісня» – є нововведенням фестивалю. Раніше вони не виводилися в окремі номінації. Цьогоріч на участь у вокальному конкурсі «Чорноморські Ігри» отримали 517 заявок з 25-ти областей України, а також з 12 країн світу, в яких зараз мешкають наші конкурсанти. Після 2-х етапів онлайн прослуховування до півфіналу конкурсу було відібрано 53 конкурсанта (68 дітей).

Як завжди у «Чорноморських Ігор» сильний склад журі. У 19-му сезоні це Валентин Коваль (член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення), Альона Савінова (викладачка вокалу), Натела Чхартішвілі-Зацаринна (генеральна продюсерка каналу М1), Тарас Тополя (лідер гурту АНТИТІЛА), Олена Мозгова (музична продюсерка), Віталій Дроздов (генеральний продюсер TAVR Media), TARABAROVA (співачка, автор пісень), NK (співачка, володарка Гран-прі «Чорноморських Ігор» 2004), Тіна Кароль (народна артистка України).

"Чорноморські Ігри 2023" – з Любов’ю до Херсонщини, з Вірою у Перемогу, Для дітей заради майбутнього!

Фестиваль підтримає рекордна кількість популярних українських виконавців зі своїми актуальними патріотичними піснями та треками: ENLEO, Demchuk, KRYLATA, Маша Кондратенко, Probass ∆ Hardi, TVORCHI, СОЛОХА, ANTON VELBOI, Анна Трінчер, М’ЯТА та ХАС, POSITIFF, КOLA, MamaRika, Zlata OGNEVICH, TAYANNA, SHUMEI, СНЕЕV, TARABAROVA, Олександр Пономарьов, Jerry Heil, ROXOLANA, KARTA SVITU, Kazka,  гурт Антитіла.

Традиційно серед гостей фестивалю будуть його переможці та лауреати різних років: NK, DZIDZIO, Tiна Кароль, DOROFEEVA, DIMARIA, SONIKA |Софія Самолюк, Darisha, Олена Усенко, MASHA DANILOVA, Alena Omargalieva,

Фестиваль пройде на локації, що містить велике укриття, якого, в разі необхідності, достатньо для перебування усіх учасників та гостей заходу. 

Ідея підтримки Херсонщини, частина якої знаходиться у тимчасовій окупації, а інша частина перебуває під постійними обстрілами ворога, є ключовою у філософії «Чорноморських Ігор 2023». Більше того, фестиваль об’єднає талановитих дітей України, які сьогодні розкидані по всьому світі. Особливе місце в проекті посідатиме спеціальний творчий хаб для дітей та дорослих митців з Херсонщини. 

«19-ті «Чорноморські Ігри» – особливі. Ми вперше з 1998-го року не зможемо їх провести у Скадовську на Херсонщині. Вірю, це вперше і востаннє, коли «Чорноморські Ігри» стали вимушено переміщеним фестивалем. Цього року ми покажемо усю свою любов до Херсонщини та віру у вільну українську землю. І дякуючи ЗСУ та усім, хто наближає нашу Перемогу, ми обов’язково повернемося до Скадовська. Ми пишаємось стійкістю, талантом та патріотизмом наших дітей. Адже понад 500 заявок під час воєнного стану – це дуже високий показник. Повертаємо дітей до творчості. Працюємо на перемогу. Для дітей заради майбутнього», – коментує засновник фестивалю Микола Баграєв.

Що стосується ідеологічного посилу, то він буде направлений на демонстрацію сили духу та незламності молодого покоління нової України. Цей посил буде розіслано по всьому світові завдяки телевізійному продукту та соціальним мережам.

Щороку «Чорноморські Ігри» ставлять додаткову благодійну ціль. Цьогоріч у фестивальному містечку проходитимуть заходи благодійної платформи dity.help та благодійних фондів-партнерів Support Kherson та KRYLА, завданням яких буде залучення коштів та благодійних внесків на підтримку дитячих закладів та закладів культури Херсонщини. Серед гостей «Чорноморських Ігор» будуть відомі благодійники, волонтери, громадські діячі, культурні діячі та активісти з Херсонщини.

«Чорноморські Ігри» прагнуть, щоб перебування на фестивалі було максимально корисним для його учасників. У рамках фестивалю реалізовується освітня програма у форматі дискусійних клубів, майстер-класів, подкастів, конференцій за участю дітей, батьків, педагогів та фахівців музичної індустрії.

Одним з концептуальних напрямків фестивалю є залучення дітей до його реалізації. В режисерській, адміністративній групах, в пресцентрі навчаються та практикуються майбутні фахівці в галузях культури та медіа.

19-й вимушено переміщений дитячий фестиваль Чорноморські Ігри відбудеться за підтримки Українського Культурного Фонду. Партнерами фестивалю виступили  Unit City, KAN Development. Технічний партнер Profi Group. Медіапідтримка: TAVR Media, М1, Starlight Media, obozrevatel.com.