ЕКСКЛЮЗИВ: KOZAK SIROMAHA & KALUSH про новий спільний трек, хейт навколо них та Євробачення

ЕКСКЛЮЗИВ: KOZAK SIROMAHA & KALUSH про новий спільний трек, хейт навколо них та Євробачення

Артисти презентують нову колабу та відверто діляться розповідають своїми думками та аргументами на звинувачення у мережі. Чесна розмова з хлопцями про музику і не тільки — далі у нашому інтерв’ю.

Знаючи завантажений графік вас обох, як взагалі народилася ця колаборація? 

KOZAK SIROMAHA: Усе, що відбувається в житті відбувається по волі Вишнього та під Його наглядом. Мабуть, так воліють наші пращури, щоб ми якісно співпрацювали у благо нашого сьогодення та майбутнього.

Ця пісня народилася понад рік тому, я тоді ще не був артистом ENKOKALUSH запросили мене до себе, аби записати пісні разом, і ми сіли, подумали і написали пісню про “Сіромаху”. У неї є дві версії – одна з KALUSH, інша – без, яку мої джури подавали на Євробачення. Але ось прийшов час, і ми вирішили, що не варто їй лежати дарма на полиці і нехай вона летить у світ.

Як вам двом таким енергійним артистам працюється в дуеті? Мені здається, що ваш спільний живий виступ – це було б максимальне заповнення простору собою. Виходить, що у вашому випадку — дует це певний компроміс і вміння себе стопати, щоб і колезі дати змогу висловитись?

KOZAK SIROMAHA: Усі ми різні, тож кожен несе в цей світ своє. Різнобарв’я — мать насолоди. Найголовніше у співпраці — це вміння не заважати. І, на мою думку, у нас вийшов чудовий дует, адже ми максимально різні у своїй піснях. Я пишу тринду, байки, а хлопці — реп, яким і я теж колись займався, коли створив гурт ДНД у Дніпрі десь у 1996 році.

ЕКСКЛЮЗИВ: KOZAK SIROMAHA & KALUSH про новий спільний трек, хейт навколо них та Євробачення

Знаємо, що Козак Сіромаха подав свою заявку на участь в НацВідборі на Євробачення? Можливо Олег щось радив вам, або навпаки відмовляв? 🙂

KOZAK SIROMAHA: Ми використовуємо кожен шанс для якісного виходу на сцену, чи то це Євробачення, чи то Червона рута або інші фестивалі, та не зупиняємось на досягнутому. Про заявку на Євробачення ми з Олегом не спілкувалися.

Олеже, з приводу Євробачення до вас теж є питання. Кажуть, що переможці конкурсу живуть на піку лише один рік, допоки не оголосять наступного тріумфатора. Можете підтвердити чи спростувати цю тезу? 

ОЛЕГ ПСЮК: Перший рік після перемоги дійсно був дуже активним: багато концертів, участь у фестивалях, виступ на відкритті Євробачення 2023. Ми продовжуємо гастролювати та працювати над новим матеріалом. За останні півтора року Kalush Orchestra  провели понад 100 концертів, об’їздили майже всю Європу та зараз вже третій раз з туром в Північній Америці. Звичайно, у перший рік до тебе прикута увага всіх, й для того, щоб і після про тебе говорили, тебе слухали й твої концерти відвідували, потрібно плідно працювати. Що ми й робимо постійно. Ось в січні 2024 року будемо виступати на ESNS Festival в Нідерландах і вже майже повністю запланували наступний рік.

ЕКСКЛЮЗИВ: KOZAK SIROMAHA & KALUSH про новий спільний трек, хейт навколо них та Євробачення

Козаче, вам часто закидують, що ваша музика — це так звана «шароварщина». Що думаєте з цього приводу і що можете відповісти критикам? 

KOZAK SIROMAHA:  Я не історик, я живу як відчуваю. У 2014 році я дав обіт своєму вчителю жити за законами божими та традиціями наших предків, і тоді мені ніхто не говорив про таке поняття як шароварщина. Те, що я робив, вважалося навпаки чимось добрим. 

Я живу за цими звичаями майже 10 років, не їм мʼясо 20 років, так само і не вживаю алкоголь, бо до козацтва потрібно було підготуватися. Для мене “шароварщина” – це скоріше щось нав’язане, псевдокультурне та зроблене заради хайпу, а не просто носіння шароварів, слідування традиціям та створення пісень про козаків. Шаровари – були і будуть частиною нашої культури, адже козаки носили кальсони, пізніше – шаровари, і я вважаю, що, якщо їх носити, то треба робити це з повагою, гідно. 


Я люблю і ціную те, що маю, без заздрості до колег. Ви нам мінус до мінуса, та ми своїм позитивом зробимо плюс. Але, друзі, той, хто намагається принизити інших, принижує найперше сам себе.

Олег, а вам прилітає за зіркову хворобу. Навіть Ваня Клименко коментував, що бувало, що вас заносило. Як самі можете свою трансформацію останніх років оцінити? Наскільки змінилися ви та ваше бачення світу за роки кар’єри?

ОЛЕГ ПСЮК: Так, інколи прилітає, але я не можу стверджувати, що це правда. Скоріше інакше, я став більш закритою людиною, чи можна це назвати зірковою хворобою? Певно, що ні. Саме так Ваньок і казав, якщо ви про те інтерв’ю зі Славою Дьоміним. 

З приводу музики, знаємо, що Козак Сіромаха — це вільний музикант без рамок, але мислите лише синглами чи можливо буде якась цілісна робота у вигляді альбому?

KOZAK SIROMAHA: Всьому свій час. Є хіти, буде альбом, а там дивись ще й добрий мюзикл зробимо. 

Колись у 2018 році Ваня Клименко запросив мене на студію із Козаками, я приїхав із своїм шайтаном, і ми записали цілий альбом. Думаю, ніхто б не сказав, що то шароварщина, але, на жаль, про той альбом ніхто не знає та ніхто не слухає. Але дуже скоро ці пісні зазвучать по-новому: там є і тринди, і байки, і оповіді.

Олеже, знаю, що KALUSH готує міні-альбом з легендами музики. Хто саме ці легенди, як їх обирали і чи було таке, що хтось відмовляв?

ОЛЕГ ПСЮК: Так, це буде особливий мініальбом, перший реліз з якого, ми вже випустили. Це був фіт зі Скрябіним на пісню “То є Львів”. Інші 3 фіти плануються з Океаном Ельзи, ВВ та Mad Heads. Хочеться, щоб молоде покоління було в курсі, які речі робили легенди української музики, а не тільки слухали нових артистів. 

Наостанок, спільне питання до вас обох. Якби вам запропонували зробити тріо, кого б третього з українських артистів взяли собі до пари і чому? Тільки не називайте артистів ЕНКО, так не цікаво ж:)

KOZAK SIROMAHA: То нащо обмежуватись третім, можна цілий хор (сміється). А взагалі було б цікаво розкрити досьогодні невідомий талант.