Глибокі соціальні сенси у новій роботі українського інді-рок гурту MANAMAHA під назвою «Гайя»

Глибокі соціальні сенси у новій роботі українського інді-рок гурту MANAMAHA під назвою «Гайя»

26.04. відбувся реліз синглу «Гайя», від інді-рок гурту MANAMAHA, який був символічно приурочений до всесвітнього дня Землі  — це звернення до грецької Богині Землі Гайї та каяття за невігластво, принесену шкоду планеті Земля та всім живим істотам. 

«Можливо, ця пісня наштовхне на роздуми і кожен слухач почне взаємодіяти з оточуючими по новому: зі стану мудрості та любові до всього живого. Я, як кармолог, зараз особливо гостро відчуваю, що людству потрібні ці зміни. А нам, українцям – тим паче.»  розповідає Марина Остапенко, голос та Душа гурту.

«Гайя» –  була створена музикантами для нац. відбору Євробачення, але не пройшла у shorts лист. Пісня написана та спродюсована музикантами гурту MANAMAHA ( Миколою та Мариною Остапенками). Натхненням можна вважати пісні «Earth Song» Майкла Джексона та «Angels (Love is the answer)» від Morandi –  в них підіймаються схожі соціальні питання. Саме ці пісні є одними з улюблених пісень фронтвуменки гурту Марини. 

«Ми розмірковували над сенсами, які хочемо продовжувати нести у своїх піснях. Одного ранку я прокинувся з чіткими рядками: «Пробач нас, Гайя. Пробач нас, люба». Я запропонував Марині написати пісню-звернення до планети Земля» — каже Микола Остапенко, саундпродюсер та учасник гурту.

Ідея композиції Гайя — полягає у заклику  до свідомості людей. У Шиллера є Ода до Радості, а це Ода до прощення, своєрідна пісня-каяття. Тому в музиці створено відчуття простору для об’єму свідомості і дитячий хор, бо «вустами дитини — говорить істина».

«Ми з Миколою займаємося практиками та медитаціями. Створюємо свої авторські. Також деякі перекладаємо українською за узгодженням з авторами. Ці робити є у вільному доступі на YouTube каналі MANAMAHA UA. На нашому вівтарі можна побачити статуетку саме Богині Гайї, яка є символом – оберегом для дому та привносить в нього благополуччя, спокій та натхнення. Ця статуетка і стала натхненням для пісні, а в подальшому і для нової відео роботи» — розповідає Марина.

Mood – video у підтримку пісні знімали у одній зі студій Києва. Режисером виступив Влад Шериф — молодий талановитий режисер, співак, учасник Голосу Країни. В новій роботі Марина з’явилася перед глядачами саме у образі Богині Гайї. Вбрання до образу було створено власними руками мами Марини, яка нещодавно заново відкрила в собі талант до створення в’язаних речей. Музиканти вже не вперше з’являються у відео або на публіці саме у вбранні, створеним Світланою Шершень.