Ювілейний тур Степана Гіги: як музика крізь десятиліття знову підкорює серця молоді
У Вінниці стартував Всеукраїнський концертний тур Степана Гіги, приурочений до його 65-річного ювілею. Розповідаємо про те, як відбувався концерт, та разом досліджуємо як музика артиста знову стала популярною завдяки соцмережам.
Феномен і унікальність Степана Гіги — це ті питання, що хвилюють не лише його шанувальників, але й музичних критиків. Щоб зрозуміти, в чому ж його секрет, ми вирішили відвідати один з його концертів і зануритися в атмосферу живого виступу.
Попри морозний, будній вечір вівторка біля входу до театру імені Садовського у Вінниці зібралося чимало людей, адже саме тут стартує всеукраїнський концертний тур Степана Гіги, запланований ще у сорока містах України. Цей тур приурочений до ювілею артиста — 16 листопада йому виповнюється 65 років.
У фойє особлива атмосфера: глядачі у передчутті, поруч з гардеробом столик за яким веселі дівчата-волонтерки продають фірмовий мерч артиста, поруч стіл зі смаколиками, які теж можна придбати та перекусити перед концертом.
У залі люди різного віку, але більшість – молодь. Популярність Гіги почала спадати у 2000-х роках, однак нині його пісні знову здобули широке визнання завдяки соцмережі ТікТок. Найпопулярніше відео артиста у цій соцмережі набрало 3,1 мільйона переглядів.
Глядачі у залі вже не могли дочекатися виходу на сцену співака, тож активно аплодували, подаючи знак, що «ми вже зібралися та чекаємо». І ось, у напівтемряві, яку пробиває світло сцени та мерехтіння телефонних спалахів на сцені з’являється він — Степан Гіга. У джинсовому костюмі, чорній футболці та черевиках, його стиль залишається незмінним уже багато років. І з першої хвилини, одразу, без розігріву викликає справжній фурор – звучить хіт «Цей сон».
Слова легендарних пісень підспівують майже всі – це неначе якись ритуал, лунають: «Золото Карпат», «Я поклав своє кохання на вівтар», «Вулиця Наталі» та інші. Атмосфера схожа на те, коли велика родина збирається за святковим столом. Таке порівняння виникає не даремно, адже на одній сцені виступили донька артиста Квітослава Гіга та син під псевдонімом SteveG. Ведучим концерту був гуморист Гриць Драпак, його ж жарти доволі специфічні.
Далі сам Гіга презентує свою команду, люб’язно називає їх «Друзі Мої». Очевидно, що це відсилка до пісні, яка була написана 1995 році. Вся команда має чорні брендовані футболки з відповідним написом. Однак у складі відсутній саксофоніст Віталій Павлюк, Степан Гіга повідомляє, що його забрали ТЦК. Також на сцені анонсовували і наступний концерт у місті Вінниця, який відбудеться – 13 січня.
Організатори туру поставили перед собою благодійну мету — допомогти українським захисникам. По залу передавали скриньку, куди глядачі могли внести добровільні донати. Також організували аукціон, на якому зібрали 37 600 гривень. Найдорожчий лот — ангел-охоронець, виготовлений із гільзи, був проданий за 15 тисяч гривень. Футболку з написом «Не вір москалеві як псові» придбали за 9 тисяч гривень, а селфі з маестро зі сцени — за 5 тисяч гривень. Інша сума — це кошти за брелок, зроблений із збитого російського літака, і ароматизатори для автомобіля. Ці кошти будуть передані на підтримку Збройних Сил України, зокрема на дрони та необхідне обладнання для перемоги, повідомили організатори.
На питання щодо свого феномену, під час розмови з ведучим Сергієм Лиховидою на ютуб-каналі «Розмова», Степан Гіга намагався сам дати відповідь – каже, що його не існує.
«Я просто 40 років робив те, що роблю й сьогодні. Можливо помінялася свідомість людей, тому що в нас протягом багатьох років кормили “людською” попсою. Але я вважаю, що в Україні музика не є гіршою за музику Баскова, Кіркорова. Я цим ніколи не займався – писав і співав тільки українською».
На завершення концерту співак виконав пісню «Яворина» — реквієм, присвячений пам’яті Назарія Яремчука та всіх метрів української естради. Цього літа на великі екрани вийшов фільм «Яремчук: незрівнянний світ краси», у якому розповідається історія першої української попзірки Назарія Яремчука. Фільм ще більше привернув увагу молоді до українських артистів, зібравши за перший вікенд 1,8 млн грн і 11 тисяч. Зазвичай під час виконання «Яворина» глядачі встають зі своїх місць та підспівують — таку картину можна було спостерігати й на концерті у Вінниці. Слова пісні «Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну», стали справжньою кульмінацією концерту. І, мабуть, любов до рідного – це і є той самий феномен.
Авторка: Ірина Валюк-Антонішена