«Кавери це гарна можливість заявити про себе», — Victoria Niro про творчість-антистрес, переспіви та кумирів у музиці 

«Кавери це гарна можливість заявити про себе» — Victoria Niro про творчість-антистрес переспіви та кумирів у музиці 

Продовжимо знайомити вас із новими іменами українською музики. Сьогодні — це авторка та виконавиця Victoria Niro, яка залетіла початково з каверів, але тепер підкорює слухача своїм матеріалом. 

Ваша прем’єра «Як уві сні» легка та іронічна. Можна сказати, що творчість для вас можливість пережити усі життєві негаразди?

О, так, безперечно. Творчість діє як антистрес. Я не зовсім в піснях співаю про свої ситуації, але в мене дуже багато знайомих і подруг чиї історії я слухаю і беру як ідеї для пісень. Іншими словами, як ловець історій. Потім цікаво читати в коментах “Віка, це ти про мою історію співала?”. 

Оскільки ви пишете і музику і слова, то одразу з’являється дещо риторичне питання: що з‘являється перше? Взагалі вірите у натхнення чи підходите до творчості як до роботи? 

Тільки натхнення. Я не можу просто сісти, бо так треба і щось писати. Тим більше мені з текстами допомагають мої друзі. Я надихаюсь історіями і створюю мелодію. А скласти все гарно в рими мені допомагають друзі.

Як на мене, ви дуже контрастна особистість, адже, приміром, ви можете постити кавер на Емінема, а слідом анонсувати дует з українським естрадним співаком Олегом Чигером. Як це все уживається в одній творчій одиниці?

Чесно кажучи, я сама в шоці і не знаю як пояснити, але я дуже люблю реп, хіп хоп, поп. Я думаю, що це діло настрою і моменту. Може пісня “Ніч накриє неба” вибивається з мого репертуару, але вона настільки мелодична, як пан Олег запропонував заспівати її я не змогла відмовитися. Я зараз скажу смішну річ, але дуже не смійтесь, або смійтесь, це класно. Я зовсім не вмію читати реп, але може в душі я репер і рокер :). 

Приємно зауважити, що ви і не забуваєте про наші творчі витоки. Цьому підтвердження кавер на «Батьківська пісня» Оксани Білозір. Чому саме цю пісню обрали? Наскільки я розумію, то виконавиця особисто давала добро на переспів? 

Я цю пісню чула ще з перших днів життя. Мені співала її моя бабуся і включала оригінал, вона дуже мелодична, а я дуже люблю пісні з гарними мелодиками. Для мене ця пісня якась особлива, це щось про рідне, українське, навіть назва говорить сама за себе. Щодо дозволу, я спитала чи можна кавер заспівати й пані Оксана не була проти. 

«Кавери це гарна можливість заявити про себе» — Victoria Niro про творчість-антистрес переспіви та кумирів у музиці 

Як взагалі обираєте пісні для каверів? Як вважаєте, починати з переспівав це зараз найлегший шлях для розкрутки сольної творчості в майбутньому?

Кавери це гарна можливість заявити про себе, показати, що ти вмієш і як можеш передати пісню у свому баченні. Єдине, я ніколи не обирала пісні які є у всіх на слуху заради хайпу. Я завжди опиралась на те, що якщо пісня мені подобається, я відчуваю її, одразу робила кавер і не дивилась на те, нова пісня чи стара. 

Якою своєю авторською піснею пишаєтеся найбільше? 

Рожеві Окуляри. Вона мене дуже смішить, і була написана з почутої розмови, просто трохи окультурена. Відверто кажучи, я думала, що так дістану від слухачів за такого роду пісні, але все вийшло навпаки, на концертах вона просто розриває.

Бачив, що в мережі ви підтримували пісню «Teresa&Maria». Взагалі, хто з колег подобається? Можливо з кимось вже зав’язалися приятельські відносини?

Я прихильниця Jerry Heil, для мене вона як взірець як вона йшла до успіхів, щось було краще, щось гірше, мені подобається в ній все. Skofka теж неабияк мене підтримав, його творчість мені дуже подобається і вона мені дуже сильно допомогла. Мені також імпонує творчість Гоні, Міші Правильного, Botashe, це мої друзі, і там реп.  А взагалі мій постійний український кумир це Скрябін.