Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

Вже сьогодні ввечері ми дізнаємося ім‘я представника України на Євробаченні 2023. Ще є трохи часу, що переслухати пісні перед «живою» прем’єрою та переглянути думки музичних експертів.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“Приємно, що ту традицію, яку ми започаткували з каналом СТБ – нові, молоді, сучасні артисти українського шоу-бізнесу є у цьому відборі. Радий бачити деяких з попередніх сезонів: TVORCHI, Jerry Heil, Круть. Стосовно пісень краще скаже глядач. На жаль, якщо казати про пісні для цьогорічного Євробачення, я не почув те, що завжди шукав: цікавість пісні в симбіозі з вокальними здібностями. Так, є хороші треки з точку зору сучасної музики і мене це вражає, але із усього переліку фіналістів мене зацікавила лише пісня Jerry Heil. Дуже рекомендую їй підготуватися вокально, бо до цього були питання на минулому відборі, тому тут важливо бути максимально впевненою”, – Руслан Квінта, музичний продюсер.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“Цьогоріч, НацВідбір вражає талановитими українцями, відкриває імена широкому загалу. Проте, ми тут про пісню. І з десяти композицій, чи є історії, які не чіпляють, то ні! Але таких, які розпалюють яскраве багаття, всього три: FIINKA, TVORCHI, KRUTЬ. Повірте, всім би хотілося знати цю формулу, що найліпше представить Україну на Євробаченні 2023. Як поєднання успішної країни з успішною піснею, чи не розривна формула? І влучно втрапила у цю комбінацію історії та музичного дизайну KRUTЬ! Її «Колискова», те саме потужне торнадо, що наче магніт, притягне глядачів по всьому світу, не тіки Європу, до екранів!  Я нетерпляче чекаю на фінал, і готова помилитися, оскільки це буде вибір країни”, – коментує Нателла Кірс, музична оглядачка.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“По-перше хочу сказати, що складно виділяти фаворитів, бо багато вирішиться саме на сцені під час виступу конкурсантів. Наразі оцінюваю тільки пісні, та потенціал артиста, вивчаючи їх бекграунд. На мій погляд найбільші шанси на перемогу мають три артиста. Це KRUTЬ, Jerry Heil, та Moisei. Кожен з них має різні сильні сторони, але ж саме на сцені пазл з цих сторін остаточно складеться. KRUTЬ, та Moisei на мій погляд мають потужну музичну складову, а Jerry Heil окрім цього має велику лояльну аудиторію. Інші конкурсанти також мають яскраву музику, і вони також мають усі шанси підкорити серця гладачів, та жюрі! Подивимось прямий етер, та наживо побачимо чи помиляюсь я цього разу”, – говорить Вадим Лисиця, музичний продюсер.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“Пісні у знайомих нашим очам і вухам музикантів – якісні але слабші, ніж були у минулому відборі. Чому так сталось – незрозуміло! Хоча – порівнювати, це не правильно але – це найголовніше питання «Що змінилось з відбору у 2020?!»  – і тут ви не знайдете відповіді. Мені здається, що у новачків навіть більше шансів буде на перемогу в результаті. І що саме цікаве, провівши моніторинг серед своїх європейських колег по Eurovision – можу дійти висновку, що більш усього шансів на перемогу у DEMCHUK, FIINKA, TVORCHI, OY Sound System, Jerry Heil. Не натякаю, але велику увагу європейські журналісти приділяють саме роботі “WHEN GOD SHUT THE DOOR” від Jerry, не через її оригінальність, а у схожості з арією Діви Плавалагуни з фільму “П’ятий Елемент”. Не за вокальними партіями чи тональністю, а саме в атмосфері та подачі. Музичний продюсер Нацвідбору цього року відібрав багато цікавих композицій, та частина з них – поза форматом конкурсу Євробачення. Тож… чекаємо на лайв виступи – можливо вони допоможуть зробити правильний вибір”, – Володимир Бірюков, музичний журналіст.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“На мою думку, однією з фавориток є Jerry Heil, тому що у неї найбільш хукова пісня. Вона складається з декількох частинок і кожна чіпляє. Напевно, найкраще зачепить глядача саме ця пісня, але на мою суб’єктивну думку, якщо б запитали кого я хотів би бачити, то це два кандидати — OY Sound System і Марина Круть. OY Sound System — дуже цікава пісня, мені подобається, що вона немає класичної побудови форми і там круто демонструється українська етніка”, – розповідає музичний експерт, засновник та автор проєкту про українську музику Bezodnya Music – Макс Нагорняк.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“В цьому році нема явного лідера, тому переможця спрогнозувати складно. Всі пісні по-своєму цікаві і на різні смаки. Мої фаворити : стильні та трендові TVORCHI; автентична та енергійна FIINKA,  яка прославляє свій рідний край Гуцульщину; чуттєва Марина Круть з “Колисковою”, яка пробирає  до сліз, та Джеррі Хейл зі своїм музичним запитанням до Бога. Всі інші учасники не меньше цікаві, але не в фаворитах саме у мене. Хоча кожен з 10-ти учасників у випадку перемоги достойно представить Україну. Чекаю на живі виступи, вони, зазвичай, дуже впливають на хід голосування глядачів, які заздалегідь не слухають пісні. Тим паче стільки нових імен!”, – ділиться Невгамовна Монро, музична оглядачка, блогерка.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“В НацВідборі цього року я не чую переможної пісні, але є декілька заявок які відрізняються серед інших. Для себе я виділив пісні KRUTЬ та FIINKA. Зовсім різні, але насамперед незвичні та цікаві як у музичному плані, так і в ліриці. Марина Круть – нова формула в Українскій музиці – від прослуховування якої ти потряпляєш ніби в інший світ. FIINKA – це відкриття цього нацвідбору: стильне подання Гуцульщини, драйвовість та енергія. Євробачення має бачити Україну з різних сторін. Якщо сопілки були – то настав час бандури або гуцульських мотивів”, – Ваня Рассел, музичний оглядач.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“На мою думку, так як Україна цьогоріч автоматично буде в фіналі, то ми маємо спробувати щось нове, зробити щось експериментальне. Я вважаю, що такою співачкою має стати KRUTЬ. Так, її пісня називається «Колисковою» і вона не зовсім фестивальна, весела, активна, динамічна, проте вона зачаровує своєю атмосферою, меседжем, історією та звучанням. Тим паче, бандура на сцені — це щось цікаве. Такого на Євробаченні, за всю історію, ще не було. Український народний музичний інструмент має побачити та почути весь світ, бо для мене особисто — це гра по струнах душі. А більш очевидним переможцем, який теж є гарним варіантом, це є Jerry Heil. Проте, їй треба трошечки доробити свою пісню. Особливо кінцівку, щоб звучало більш переконливо та довершено. На даний момент, для мене трошечки сирувато. Та й пісня триває близько двох хвилин, а на Євробаченні можна до трьох дотягнути. То ж, якщо переможе Яна Шамаєва, то треба трошечки доробити, якщо KRUTЬ то все й так ідеально”, – коментує Леонід Поліщук, музичний блогер.

Хто представить Україну на Євробаченні: відповідають музичні експерти

“Щоб зробити вдалий прогноз на Євробаченні, то потрібно врахувати декілька позицій. По-перше, це сама пісня. По-друге, це вміння артиста наживо виконати достойно цю пісню, бо Євробачення відбувається в прямому ефірі. Третє, як на мене, це вгадати настрій європейців. Виходячи з цих позицій, я б віддала перевагу співачці KRUTЬ. Також дуже яскрава пісня у Jerry Heil. Думаю, що в неї теж великі шанси на перемогу. Потужний трек у TVORCHI, але не знаю, як вони витягнуть це наживо, бо минулого відбору з виконанням наживо були проблеми. Загалом, якщо казати про усіх учасників відбору, то мені дуже подобається склад. Moisей, DEMCHUK і Fiinka — дуже цікаві виконавці. Однак, щодо переможців, то моя трійка — це KRUTЬ, Jerry Heil та TVORCHІ”, – говорить Ганна Свиридова, радіо продюсер «Радіо Українських Доріг», «Авторадіо», «П’ятниця».