Марія Квітка випустила благодійний дроп сорочок для допомоги хранителькам українських пісень, які постраждали від окупації

Марія Квітка випустила благодійний дроп сорочок для допомоги хранителькам українських пісень, які постраждали від окупації

Співачка та фольклористка Марія Квітка представила міні-колекцію сорочок, присвячену виходу її дебютного альбому “Дай серцю ВОЛЮ“. Реліз музичного альбому, створеного на основі українських народних пісень, відбувся 19 травня. Кошти від продажу колекції будуть направлені фольклорному гурту Джерело” з Чернігівщини, який співає давні українські пісні. 

Міні-колекція складається з трьох сорочок унісекс, кожна з яких оздоблена вишитим текстом, у тому числі, це пісні з альбому “Дай серцю ВОЛЮ”. Марія розповідає, що головним натхненням при створенні цього дропу стало наївне українське мистецтво, зокрема, вишиті рушники та народні картини середини 20 століття. 

“Я відібрала фрагменти текстів народних пісень та поєднала їх з традиційними елементами вишиття. Це те, про що я завжди мріяла і як я бачила культуру – як єдине ціле, де один елемент доповнює інший. Пісні, традиційний одяг, відтворення обрядів – це різні засоби, за допомогою яких ми показуємо, що наша культура може бути сучасною і що її треба розвивати й примножувати. Лише так ми зможемо зберегти і продовжити наші традиції“, – говорить фольклористка. 

Марія Квітка випустила благодійний дроп сорочок для допомоги хранителькам українських пісень, які постраждали від окупації

Випуск міні-колекції, окрім популяризації українського мистецтва, має також благодійну мету. Кошти від продажу сорочок будуть направлені народному колективу “Джерело” із села Золотинка, що на Чернігівщині. Колектив існує майже 70 років – його створили 14 місцевих мешканок у 1954 році. Важливою особливістю гурту є те, що учасниці співають стародавні пісні саме свого села, які передаються з покоління в покоління. 

Наші пісні не схожі на всі інші, – розповідає художня керівниця гурту, завідувачка Золотинського будинку культури Ольга Селюченко. – Ми співаємо, перш за все, пісні своїх мам, бабусь та прабабусь. Вони виконуються без жодного музичного супроводу. Якщо пісня новіша, то граємо на баяні чи вибиваємо в бубен, але це дуже рідко буває“.

Завдяки учасницям “Джерела” до наших днів збереглась велика кількість маловідомих народних пісень, створених понад кілька сотень років тому. Проте зараз мешканцям села потрібна наша допомога. 

Весь березень 2022 року Золотинка перебувала під російською окупацією. Протягом цього часу росіяни проводили обшуки в помешканнях, руйнували обійстя, мародерили, знущались над селянами, деяких катували, а кількох мешканців

Золотинки жорстоко розстріляли… Сьогодні учасниці гурту, як ніколи, потребують нашої підтримки, щоб продовжувати далі свою діяльність. 

Долучитись до допомоги фольклорному гурту “Джерело” та придбати сорочки з міні-колекції можна на інстаграм-сторінці.