Mavka випустила мініальбом Rusalii за незавершеною оперою Леонтовича

Mavka випустила мініальбом «Rusalii» за незавершеною оперою Миколи Леонтовича

Музичний гурт Mavka опублікував альбом «Rusalii», створений за мотивами недописаної опери Миколи Леонтовича «На русалчин Великдень».

В альбом увійшли шість сюжетно пов’язаних композицій, а також нова інтерпретація класичного «Щедрика», які відтворюють базову фабулу першотвору Леонтовича – занурення козака в моторошний потойбічний світ русалок.

«Ми багато працювали над партитурами оригінального твору та його редакціями, серед яких редакції Михайла Вериківського та Мирослава Скорика. Зрештою, вирішили написати свою цілковито нову музику, а місцями створювали й нові тексти, зокрема в фіналі. Власне першотвір музично зчитується лише в окремих вокальних партіях», – розповіли в гурті.

Музику альбому написав композитор групи Mavka Олексій Мікрюков. До запису вокальних партій, окрім лідерки гурту Ірини Лазер, долучився також бас Євген Рахманін. Тексти альбому засновані на оригінальному лібрето, яке Микола Леонтович писав разом зі своєю ученицею Надією Танашевич за одноіменною казкою Бориса Грінченка.

«В одному з листів композитор зізнавався, що поводиться з текстом Грінченка “безцеремонно”, змінюючи його практично повністю. Так і ми – поводилися з оригінальною оперою та її редакціями “безцеремонно”. Але з величезною повагою і трепетом. Для нас це дуже глибока і важлива праця, це практично історія дантівського “Пекла” з закиданням персонажа в найтемніші закутки людського єства і важкого повернення до світла», – кажуть у гурті Mavka.

Альбом Rusalii було створено ще в 2021 році і залучено як музичний супровід до постановки паперового театру Imagination Format Studio «Микола Леонтович. На Русалчин Великдень» режисера Олександра Сергієнка.

«Через повномасштабне вторгнення росіян та той морок, у який вони намагаються нас занурити, нам постійно здавалося, що публікація альбому недоречна. Зрештою, вирішили видати його зараз, під кінець року, у так звані “святкові дні” з надією, що наша музика допоможе бодай тимчасово повернути слухачів до світла», – додали в гурті Mavka.

Обкладинку до альбому намалювала художниця Марія Кульчинська.

Нагадаємо, мультфільм “Мавка. Лісова пісня” від Film.ua стали переможцями MUZVAR AWARDS.