ONUKA презентувала “ROOM” – альбом-терапію для української нації

ONUKA презентує "ROOM" – альбом-терапію  для української нації

Український електрофольк-гурт ONUKA презентував свій четвертий музичний альбом ROOM, кожна з пісень якого присвячена особливій проблематиці сьогодення українців в умовах війни.  

Назва альбому ROOM символізує місце чи простір для усвідомлення себе, свого досвіду, своїх проблем, але й водночас  – простір для мрій та розвитку. 

Ніхто з українців не обирав опинитися у цих подіях, ніхто не очікував, що його життя розділиться на “до” і “після”. Мало хто мав час, можливість і простір для усвідомлення свого вимушено нового життя та переосмислення мрій про майбутнє. 

Якщо сприймати музику як простір, де кожен може поринути у свій внутрішній світ, усвідомити себе, поговорити з собою, то новий альбом ONUKA — це найбільш інтимна, лірична та споглядальна збірка з усього каталогу творчого дуету Нати Жиж ченко та Євгенія Філатова. ROOM — це витончена і тендітна  музика для занурення вглиб себе та духовного зцілення. 

Незмінною залишається й концептуальність ONUKA та вміння Нати будувати з окремих пісень цілісну драматургію з сюжет ними арками, зворушливим символізмом та лаконічною, ледь не маніфестною, поезію, що врешті перетворює всі її альбоми на вкрай чіткі та потужні художні висловлювання.  

Кожна пісня альбому присвячена тим драматичним емоціям і ситуаціям, в яких опинилися українці. Героями ONUKA є рівною мірою усі: як військові, волонтери, жінки, що, рятуючи своїх дітей, вимушено залишають Україну, так і мільйони людей, які всупереч усьому, продовжують свою важливу буденну працю.  

“Кожен трек альбому піднімає свою проблематику: ПТСР на рівні нації, вимушений переїзд, втрата рідних, втрата домівки, житла, призначення, роботи чи навіть власного простору. Бо наш власний простір – це і є room”, — пояснює Ната Жижченко. 

Реліз окремих композицій буде долучено до тематично релевантних ініціатив, яким потрібен потужний комунікаційний та матеріальний супровід: психологічна підтримка військових, що переживають ПТСР, підтримка жінок-парамедикинь, які працюють в найгарячіших точках, опіка біженців, збереження культурної спадщини тощо. 

Для Нати власним простором чи то “room”-ом стала музична майстерня дідуся у Чернігові. Мабуть, єдине місце в світі, де їй вдалося не тільки продовжувати творити, а й підпорядкувати зовнішній хаос нинішніх подій чіткій структурі зваженого художнього висловлювання. За останній рік ця майстерня перетворилася на відкритий творчий етноспейс, що знову (з часів,  коли там працював дідусь – відомий майстер народних інстру ментів, О.М. Шльончик) стала місцем тяжіння для митців з усієї Чернігівщини. Так, узаписі альбому взяли участь такі артисти: Чернігівський Академічний хор ім. Дмитра Бортнянського,  Хор старших класів “Провесінь” КЗМПО “Музична школа №1  ім. Стефана Вільконського”, ансамбль домристів Чернігівського  музичного коледжу ім. Л. Ревуцького в рамках обʼєднання митців “Єдиний мистецький простір Чернігівщини”. 

До альбому увійшли 10 пісень, дві з яких вже раніше виходили у форматі синглів: пронизлива балада “Душа Народу” та драйвова, життєствердна “PEREMOHA”.