Польський репер за гроші видалив трек через семпл Lalala: нові подробиці в справі «плагіату» YAKTAK на Нацвідборі-2024

Польський репер за гроші видалив трек через семпл Lalala: нові подробиці в справі «плагіату» YAKTAK на Нацвідборі-2024

Ваня Рассел продовжив розбирати ситуацію з порушенням правил Національного Відбору на Євробачення 2024 з боку заявки від YAKTAK.

Виявилося, що команда артиста (або команда лейблу артиста), зрозумівши проблему зі “скандальним” семплом, почала полювання на виконавців, власників семплу Stromae у форматі лізингу… Про це блогер розповів у своєму відео на YouTube-каналі Ваня Рассел.

Окрім українки MANY, як мінімум ще 1 артист видалив свою композицію з усіх майданчиків під тиском команди YAKTAK. Молоді виконавці просто не розуміли своїх прав щодо придбання семплу у лізинг (детально ми розбирали цю ситуацію на нашому сайті).

Блогеру вдалося зв’язатися з польським артистом Winiarz та дізнатися, що трек Ten Zly виконавець видалив за 100 у.о. Там також звучав семпл Stromae. Йому напряму писали представники команди ENKO. Основним проханням видалення треку стала “складова плагіату”.

Скріншот з відео YouTube
Скріншот з відео YouTube

Також артистові пообіцяли, що його трек повернеться на стрімінги у травні (тобто після великого Євробачення). І знову ж таки, це підтверджує факт, що треки були видалені виключно для того, аби YAKTAK зміг взяти участь у Нацвідборі, а надалі – і на самому Євробаченні.

Скріншот з відео YouTube

Чим загрожує ця ситуація молодому співаку YAKTAK та його участі у НацВідборі? Фактично – нічим, бо Суспільне захотіло «приглушити» ситуацію та не зважати на закиди. Але у разі перемоги YAKTAK на НацВідборі-2024, конкурсант, який посяде друге місце, зможе офіційно подати скаргу щодо дискваліфікації пісенної заявки Ярослава, що прямо порушувала правила конкурсу (мова йде про дискваліфікація не співака YAKTAK, а його заявки).

Наразі коментів від команди YAKTAK та Суспільного Мовника щодо цієї ситуації немає.

Нагадаємо, ситуація з вторинним використанням семплу розпочалася одразу після офіційного завантаження трек Lalala від YAKTAK на стрімінги.