ТРЦ Gulliver і бренд ISED презентували ексклюзивну колекцію, натхненну роботами художниці Олександри Екстер

ТРЦ Gulliver і бренд ISED презентували ексклюзивну колекцію, натхненну роботами художниці Олександри Екстер

Торгово-розважальний центр Gulliver спільно з молодим брендом ISED створили унікальну колекцію одягу по мотивах творчості видатної української художниці Олександри Екстер. Велика місія проєкту – популяризувати творчість мисткині в нових сучасних формах. Амбасадоркою проєкту стала співачка LELY45

ТРЦ Gulliver і бренд ISED презентували ексклюзивну колекцію, натхненну роботами художниці Олександри Екстер

Про Олександру Екстер

Олександра Екстер народилася в 1882 році і провела своє дитинство в Смілі та Києві, де її шлях до мистецтва розпочався в гімназії та Київському художньому училищі. Вона навчалася у відомих митців, таких як Микола Пимоненко та Сергій Світославський, а також спілкувалася з майбутніми авангардистами. Разом із Казимиром Малевичем та іншими митцями створила супрематичні дизайни для вишивок, які представила на виставках у Києві та Європі.

Олександра була справжнім революціонером у світі театру. Вона відмовилася від пласких декорацій, замінивши їх багатоярусними об’ємними конструкціями і змусивши сцену «дихати». Її візія була цілісною, охоплюючи костюми, освітлення і навіть розпис обличчя акторів, створюючи гармонійний візуальний образ.

Її творчість відображала новий підхід до театрального мистецтва, де все було підпорядковано візуальній гармонії та ідеї.

Олександра Екстер – це яскравий доказ того, як українське мистецтво може впливати на світові тенденції. Її творчість – це поєднання європейських ідей із глибоким розумінням української душі.

Про колекцію

У створенні образів для театру Олександру цікавив не так пошив речей, як процес створення майбутніх образів – ескізи, конструювання, підбір тканини, її кольору тощо. Костюм мав відображати певну форму, характер, ритм і динаміку персонажа. Костюм – скульптура.

Але бачення повсякденного одягу для неї відображало зовсім інше. Одяг мав бути простим, мінімалістичним, зручним.

«Темп сучасного життя потребує найменших витрат часу та енергії на виробництво. Сучасній «моді», що змінюється за бажанням комерсантів, ми повинні протипоставити одяг доречний і красивий своєю простотою. Костюм широкого вжитку має складатися з простих геометричних форм – як прямокутник, квадрат чи трикутник; ритм кольору, вкладений у них, цілком урізноманітнить зміст форми», – писала Олександра Олександрівна.

«Мене глибоко вразила та надихнула майстерність художниці, яка з такою вправністю передає у своїх творіннях багатство кольорів та форм. У її роботах відчутна динаміка життя, рухливість, енергія, а також невловима мінливість часу. Ці елементи випромінюються в кожному ескізі, на кожному полотні вони наповнені натхненням, душею та пристрастю. Мені здалося, що мисткиня живе в неймовірному темпі, прагнучи пізнати та втілити в життя якнайбільше, і наче сама доля на деякий час стала її союзником, сприяючи її прагненням», – поділилася авторка колекції, дизайнерка бренду ISED Анастасія Полюхович.

Амбасадоркою та обличчям колекції стала співачка LELY45. Молода виконавиця ідеально передає образ авангардної колекції та підкреслює важливість прояву творчості у креативних, нестандартних формах. А завершили цей образ, робота майстрів з Artkitchen Hub.

Придбати колекцію можна у бутіку BRAND ROOM на 3-му поверсі ТРЦ Gulliver, або за передзамовленням, детальні умови за посиланням у шапці профілю бренду в Instagram.

Про велику арт-історію

Колекція стала частиною артпроєкту «відомі невідомі», в межах якого мовою fashion і art ТРЦ Gulliver розповідає історії видатних митців. Крім колекції, також у ТРЦ представлять виставку робіт О.Екстер та лекцію про творчість художниці. За детальною інформацією слідкуйте у соцмережах та сайті Gulliver.

«Ми віримо, що важливо розповідати історії талановитих українців, про яких, можливо, не всі знають. Тому продовжуємо серію артпроєктів, присвячених відомим та невідомим митцям», – коментує директорка з маркетингу ТРЦ Катерина Жураківська.

Нагадаємо, перша серія проєкту була присвячена Любові Панченко