У Стокгольмі відкрився другий “Європейський фестиваль: Українська весна”

У Стокгольмі відкрився другий “Європейський фестиваль: Українська весна”

24 квітня на головній концертній сцені Швеції, у Королівському концертному холлі, відкрився вже другий поспіль “Європейський фестиваль: Українська весна”. 

24 квітня на головній концертній сцені Швеції у Королівському концертному холі відкрився другий “Європейський фестиваль: Українська весна”. 

Першій концертній події фестивалю передував урочистий прийом від посольства Німеччини у Швеції. У відкритті взяли участь представники уряду і парламенту Швеції, посли іноземних держав, а також культурні і громадські діячі.

“Це справжня честь організовувати цей прийом сьогодні, і підтримка України дуже близька нашим серцям. Щодня ми думаємо про жахливі випробування, коли ночі сповнені повітряними нальотами та атаками та багатьма бідами і труднощами. Про те, як найкраще підтримати Україну у її боротьбі за визначення власної історії та відстоювання суверенної держави в мирі та свободі, ми говоримо на Українському фестивалі”, – підкреслив на відкритті надзвичайний та повноважний посол ФРН у Швеції Йоакім Бертеле.

Фестиваль організований за координації Українського інституту в Швеції низкою дипломатичних і культурних установ різних країн, що працюють у Стокгольмі, а також за підтримки Європейської комісії і Об’єднання інститутів культури країн Європейського союзу EUNIC.

Концепція фестивалю полягає в тому, щоб представити Україну як невід’ємну частину спільної європейської культурної спадщини.

“Всі наші зусилля мають бути спрямовані на підтримку України. Кожна культурна подія має привертати увагу до жахливого злочину, який Росія продовжує чинити на українській землі. Музика не може зупинити агресора, але це може зробити зброя, для отримання якої треба кожного дня нагадувати: Україна не просто існує і має голос, Україна – невідʼємна натуральна частина Європи”, – зазначила директорка Українського інституту в Швеції, піаністка Наталія Пасічник.

На концерті-відкритті вона разом із вокальним ансамблем Calmus із Лейпцигу представила нове бачення всесвітньо відомого твору Йоганна Себастьяна Баха “Добре темперований клавір” – з релігійними текстами та вокальним аранжуванням.

“Наталія Пасічник виступила співавторкою Баха у новому музичному творі разом із ансамблем Calmus із Лейпцига. Це світова прем’єра на сцені, і для Calmus це також перший виступ у Стокгольмі. Тож нас чекає дуже видатний вечір”, – сказав Йоакім Бертеле перед концертом.

24 квітня на головній концертній сцені Швеції у Королівському концертному холі відкрився другий “Європейський фестиваль: Українська весна”. 

Вокалісти Calmus підкреслили, що вважають підтримку уваги до України через культурні події важливою і дієвою. 

“Це точно працює, коли ми продовжуємо нагадувати про Україну на своїх концертах. З самого початку повномасштабного вторгнення ми на своїх концертах обовʼязково співали “Молитву за Україну” Миколи Лисенка – “Боже, великий, єдиний”. Ми співали це, щоб сказати людям: “У Європі йде війна!”. Ми робили це і в США, і скрізь, де виступали. Я переконаний, що це, безумовно, допомагає, коли ми поєднуємо мистецтво та обізнаність людей про те, що відбувається”, – сказав один з учасників Calmus Ensemble Фрідріх Бракс.

Перший концертний день організатори присвятили памʼяті оперного співака Василя Сліпака. Він був солістом Національної опери в Парижі. Пішов захищати Україну і був убитий російським снайпером під Бахмутом 29 червня 2016 року. Кожен день фестивалю присвячений митцю-воїну, який загинув на фронті.

Фестиваль триватиме до 7 травня, у гранд-фіналі виступить всесвітньо відомий латвійський скрипаль і диригент Ґідон Кремер разом зі своїм оркестром Kremerata Baltica.

Фото і відео з урочистого прийому та концерту: 

З повною програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.