В Art Ukraine Gallery презентували книгу-каталог «Мій Едем» та провели унікальну зустріч зі скульптором Олександром Сухолітом
Мистецтво, музика та жива емоція: Art Ukraine Gallery представила вишуканий акустичний перформанс «Коли Едем промовляє» з нагоди виходу книги-каталогу Олександра Сухоліта “Мій Едем”.
15 липня Art Ukraine Gallery провела особливий мистецький вечір, в якому сучасне українське мистецтво, музика та література поєдналися в єдиному, тонко вибудуваному культурному просторі. Унікальний акустичний перформанс «Коли Едем промовляє», був присвячений презентації книги-каталогу одного з найвідоміших українських скульпторів сучасності — Олександра Сухоліта. Режисеркою цієї акустичної імпрези стала засновниця Art Ukraine Gallery Наталія Заболотна.







Центральною подією вечора стала презентація книги-каталогу «Мій Едем» Олександра Сухоліта. Це не просто зібрання його скульптур, а особливе видання, у якому кожна робота супроводжується авторським текстом — своєрідним діалогом митця зі створеною ним скульптурою. Саме ці особисті роздуми, сенси та внутрішні розмови, що народжувалися разом із творами, стали основою книги, перетворивши її на унікальне поєднання мистецького каталогу та філософського щоденника автора.
Камерність формату, бездоганно вибудувана програма, цікаве коло гостей та особиста присутність Олександра Сухоліта надали події виняткової атмосфери. Це був вечір, у якому кожна деталь — від драматургії перформансу та звучання музики до прийому гостей і взаємодії з експозицією — працювала на цілісне відчуття елегантності, змістовності та високого культурного рівня в одній із найестетичніших локацій країни.
Подія стала символічною і для самої галереї, адже саме цього дня виповнилося три місяці з моменту відкриття Art Ukraine Gallery у новому просторі. За цей короткий час галерея стала помітним місцем тяжіння для української культурної спільноти: її відвідали близько 4500 людей, а виставковий проєкт «Мій Едем» Олександра Сухоліта став одним із найулюбленіших і найрезонансніших проєктів галереї. Близько 200 гостей стали учасниками вечора, який об’єднав представників мистецької та культурної спільноти.
Серед гостей заходу були: Представники великого бізнесу Іспанії, члени іспанської урядової делегації, дружина міністра інфраструктури та транспорту Анастасія Калашнік. Художній керівник Національної Опери України Анатолій Соловʼяненко, стилісти Ірина та В’ячеслав Дюденки, митець Володимир Сай. Співзастовниця Бізнес Радіо Груп Лариса Євтухова, актор та телеведучий Вячеслав Соломка. Головна редакторка видання Viva.ua Людмила Гріцфельдт, українська виконавиця LADA, громадський та культурний діяч Олексій Донцов, політичний консультант та громадський діяч Сурен Петросян. Голова адміністрації судноплавства України Сергій Гурський, бізнесмен та громадський діяч Ігор Корж, топ менеджер WINE TIME Леван Кантарія та інші поціновувачі мистецтва.
Олександр Сухоліт поспілкувався з гостями, дав інтерв’ю представникам медіа, відповів на запитання присутніх. А після офіційної частини провів автограф-сесію та підписав книги для гостей.
Музичний супровід створили піаніст і джазовий композитор Євгеній Дубовик. А також саксофоніст, композитор і викладач Кирило Черкашин, відомий під псевдонімом Kyryllch. Художнє читання окремих діалогів із книги прозвучало у виконанні актрис Христини та Ангеліни Чайок.
Соціальна відповідальність є невіддільною частиною діяльності Art Ukraine Gallery. Галерея постійно збирає кошти на допомогу дітям, пораненим внаслідок російської агресії проти України.
«Три місяці тому я відкрила Art Ukraine Gallery у новому прекрасному просторі. На Печерських пагорбах, звідки відкривається неймовірний краєвид на величний Дніпро та найзнаковіші сакральні святині України. Сьогодні це вже більше, ніж галерея, а проєкти, які я представляю. Більше, ніж мистецтво. Це простір духовної присутності, живого діалогу й народження нових сенсів.
Унікальний акустичний перформанс, створений у співпраці з молодими акторками — сестрами Христиною та Ангеліною Чайками, — став яскравим свідченням того, як одне мистецтво здатне народжувати інше, вступаючи з ним у тонку й несподівану синергію. У єдності слова, голосу, музики та скульптурної форми відкривається особливий вимір: читаючи ці тексти й вдивляючись у ці образи, ми ніби наближаємося до самої миті народження мистецтва — до того невидимого імпульсу, який передує формі, але вже містить у собі її майбутню силу.
Я щаслива, що тисячі людей, які відвідали виставку Олександра Сухоліта «Мій Едем», змогли відчути хоча б часточку її цілющої енергії — того світла, спокою та духовної краси, яких сьогодні так гостро потребує людина. Адже культура — це не втеча від реальності. Навпаки, це один із найглибших способів залишатися в ній людиною. Це наша здатність вистояти, зберегти пам’ять, ніжність, гідність і віру навіть тоді, коли світ випробовує нас на міцність.
Для мене особливо символічно, що новий розділ історії Art Ukraine Gallery розпочався саме з Олександра Сухоліта. Це висока мистецька планка, велика довіра й водночас надзвичайно чесне нагадування: справжнє мистецтво не залежить від часу, обставин чи мінливості поглядів. Подібно до діаманта, воно за будь-яких умов зберігає свою сутність, внутрішнє світло та непідвладну часові цінність», — зазначила засновниця Art Ukraine Gallery Наталія Заболотна.
Важливо відмітити, що вхід до Art Ukraine Gallery є безкоштовним. Це особиста ініціатива засновниці галереї Наталії Заболотної, яка переконана, що можливість бачити мистецтво й перебувати в його просторі вже є своєрідною терапією, допомагаючи українцям долати стрес, відновлювати внутрішню рівновагу та знаходити опору в ці складні часи. Замість придбання квитка кожен гість за бажанням може зробити добровільний внесок на допомогу дітям.
Art Ukraine Gallery продовжує формувати простір, у якому сучасне українське мистецтво не просто експонується, а стає основою для вишуканих культурних подій, живого діалогу та появи нових сенсів. За безпрецедентно короткий час галерея здобула прихильність публіки та стала одним із фаворитів серед нових просторів сучасного мистецтва України. Її виразна архітектура, панорамне розташування на Печерських пагорбах із краєвидами на Дніпро та Лавру, продумані інтер’єри й високий рівень представлених проєктів дають підстави говорити про Art Ukraine Gallery як про одну з найкрасивіших і найвиразніших сучасних галерей Європи. Галерея об’єднує митців, колекціонерів, представників творчої спільноти та всіх, хто цінує українське мистецтво, створюючи навколо нього особливу культуру зустрічі й взаємодії.
