“Запис цього треку дався важче за наші попередні пісні”: Tember Blanche про “Вечорниці”

"Запис цього треку дався важче за наші попередні пісні": Tember Blanche про "Вечорниці"

"Запис цього треку дався важче за наші попередні пісні": Tember Blanche про "Вечо"Запис цього треку дався важче за наші попередні пісні": Tember Blanche про "Вечорниці"рниці"

Вони — вуличні музиканти, спів яких кияни могли почути під час прогулянки Контрактовою площею. Дует Саші та Влада — колаборація таланту, почуттів і щирості. В ексклюзивному інтерв’ю для MUZVAR гурт «Tember Blanche» розповідає про шалений успіх пісні “Вечорниці“.

"Запис цього треку дався важче за наші попередні пісні": Tember Blanche про "Вечорниці"

— Як створювалася пісня “Вечорниці”?
— Насправді це не дуже характерний для мене трек. Він занадто веселий. У той період я саме брала участь у “Голосі країни” й через специфіку цього проєкту слухала багато попмузики. Зокрема, слухала Монатіка, адже у порівнянні з іншими учасниками команди я знала небагато пісень свого тренера. Власне, велика концентрація попмузики у моєму житті й вплинула на те, що я написала “Вечорниці” такими, якими ви знаєте їх сьогодні, – коментує Олександра. 

«Tember Blanche» для мене — це гурт-феномен. Крута інді-музика, яка власним ходом, без зайвих старань завірусилася в тіктоці. Я бачив багато відео в рекомендаціях, де використовувалося це аудіо. Загалом їх більше 7 000. От сиджу і думаю: “Чого це я сиджу і думаю?”. Скачав пісню, вирізав звідти вокал і зробив 30-тисекундну демку для тіктоку. Зняв відео, на якому я “взяв на понт” вокалістку Олександру, типу “го колабитись”. Ну та вона й відповіла. Вже за кілька днів я мав вокал і гітари з оригінальної пісні та почав робити ремікс. Паралельно мій завантажений звук почав набирати обертів і за кілька днів кількість роликів виросла до 4 500. Під цей звук зняли відео ледь не всі україномовні тіктокери, у тому числі Анастасія Тащук та Юля Верба. Цей звук став трендом і я дуже пишаюсь цим. Не дарма мене колись жартома називали “батьком українських звуків в тіктоці”, —коментує успіх трендового звуку в тіктоці його автор – саундпродюсер Олесь Михайлович.

Нове звучання хіта 1989 року. "Заручена" від Русі у переспіві Oisho BTZ

— Чи були трабли під час запису пісні?
— Траблів не було, але запис цього треку дався важче за наші попередні пісні. Ми записуємо пісні вдома, в акустично необробленому приміщенні. Тому коли раніше Саша співала доволі тихо і це майже ніяк не впливало на звук, то у “Вечорницях” експресії треба було додати більше. Так, щоб не “ловити” кімнату, довелося засунути Сашу до шафи, — з посмішкою розповідає Влад. 

— Чи вдалося вам усе зробити саме так, як ви планували? Можливо, під час роботи доводилося щось терміново змінювати?
— На початку у нас була геть інша за аранжуванням пісня, тому під час запису ми сильно змінювали її. Наші слухачі знали про “Вечорниці” ще до релізу та вже мали певні очікування. До того ж на концертах композиція подобалася слухачам навіть акустично. Через це ми вирішили зробити аранжування максимально простим, щоб підкреслити вже звичну акустичну версію. До речі, спеціально для роботи з цією піснею довелося купити бас-гітару, оскільки синтезований бас не працював так, як би нам хотілося, — розкриває секрети своєї творчої лабораторії гурт «Tember Blanche».

— Зараз маєте готову пісню. Задоволені нею?
— Щодо роботи, то ми задоволені на 90%. Є моменти, які можна було б ще доробити, але слухачі чекали на трек досить довго, тому затягувати з його релізом не було сенсу. І це не ніяк завадило пісні. Людям подобається, тому ми задоволені, — діляться враженнями артисти.

"Запис цього треку дався важче за наші попередні пісні": Tember Blanche про "Вечорниці"

— На вашу думку, чим пісня “Вечорниці” відрізняється від інших сучасних українських треків? Яка її головна особливість?
— Головна особливість “Вечорниць” — сторітелінг, адже вся пісня — це одна повноцінна історія. І, як показує тікток, ще однією характерною рисою “Вечорниць” є сміливі смислові посили, — коментує гурт.

— Що можете розповісти про свій наступний сингл?
— Наступним буде не сингл, а цілий альбом, до якого увійдуть “Пролог”, “У світ без примар” і “Вечорниці”. Реліз заплановано на 26-те листопада. До цього часу наші слухачі також зможуть почути ремікс на “Вечорниці” від Oisho BTZ, — розповіли про свої плани учасники «Tember Blanche».