Олег Скрипка винайшов свій “ДНК” — це його “Гуцулка Ксеня”

Олег Скрипка винайшов свій "ДНК" — це його “Гуцулка Ксеня”

Олег Скрипка, фактичний засновник українського рок-н-ролу та організатор багаточленних фестивалів, знову звернувся до української традиції й заспівав старовинних пісень. Цього разу в рамках проєкту “ДНК” разом із Максом Барських, Тіною Кароль, DOROFEEVA та іншими відомими артистами.

Найголовніша мета проєкту “ДНК” — донести українському слухачеві всю багатовимірність нашої традиції та подати легендарні українські треки у новому звучанні та стилі, не втративши природної глибини. Та вкотре нагадати, що музика формує нашу ідентичність, об’єднує та надихає на маленькі й великі перемоги.

“Такі проєкти як “ДНК” є ключовими для розвитку культури в контексті сьогодення,
адже вони відновлюють український музичний контент, який залучає все більше
українських слухачів, — коментує сам Олег. — Ми вже давно чекали подібної музичної
трансформації. Така трагічна подія, як війна, несподівано наблизила нас до наших
витоків. І зараз, як ніколи, маємо потребу дарувати нашим старим пісням нове життя.
Маємо знати своє коріння, адже без нього неможливий шлях до майбутнього!”

Олег Скрипка долучився до проєкту “ДНК” саме тому, що артист ще з 80-х постійно вдавався до експериментів з класичною естрадою та автентикою й інтерпретував музику у своєму унікальному баченні. 19 років тому Олег заснував свій легендарний фестиваль “Країна Мрій” — простір для митців і прихильників сучасної та давньої етники. До речі, Олег промовився, що в його планах одразу після війни відновити “Країну Мрій”.

Загалом до альбому “ДНК” увійшли 18 давніх творів у виконанні відомих українських артистів. Тут можна почути такі пісні як: “Гуцулка Ксеня”, “Підманула підвела”, “Пливе кача”, “Чом ти не прийшов?”, “Горіла сосна”, “Цвіте терен” та інші.

“Гуцулка Ксеня” – це екзальтоване танго першої половини 20 століття. Ми
працювали над нею разом з прекрасним музичним продюсером Дмитром Саратським.
Ця пісня звучить досить сучасно, але при тому душевно, як в давнину, бо у запису
немає жодного електронного звуку. Неймовірні музиканти, з якими ми її писали —
справжні професіонали, вони і продюсер Дмитро створили цей унікальний вайб. Ми
дали нове життя цій композиції і вклали у неї всю свою любов!” – поділився Олег
Скрипка.

До створення проєкту “ДНК” долучилися генеральний продюсер Ірина Пікалова, виконавчий продюсер S*EVENT, музичний продюсер Дмитро Саратський та відповідальний за візуальне оформлення Дмитро Хруневич.

Альбом “ДНК”, в тому числі й пісня “Гуцулка Ксеня” у виконанні Олега Скрипки, вже доступні на усіх стрімінгових платформах. Всі отримані кошти буде надіслано на рахунок благодійної організації UNITED 24.