V Міжнародна учнівська конференція CRESCENDO ART FORUM-2023 об’єднала мистецьку спільноту 16 країн
Днями у Києві пройшла V Міжнародна учнівська конференція «Мистецтво без меж: шлях до науки» в межах осінньо-зимового сезону CRESCENDO ART FORUM-2023. Співорганізатори заходу: Дитяча музична школа №39, відділ культури Оболонського району міста Києва та Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів.
Цього разу, як і впродовж останніх п’яти років, конференція об’єднала найрозумніших та найдопитливіших учнів мистецьких шкіл не лише з усіх куточків України, а й також представників з 16 країн – від Австралії до Америки.
Відкритий діалог з питань мистецтва між тинейджерами з усього світу тривав практично нон-стоп по 6 -8 годин впродовж 6 днів у форматі дискусійних панелей з синхронним перекладом на англійську, польську та французькі мови. За цей час з темами, що торкаються найрізноманітніших питань мистецтва виступили 76 учнів-спікерів. Програма конференції охоплювала 13 тематичних напрямів, де були і класика, і фольк, і різні прояви сучасного мистецтва (мультиплікація, кінематограф, театр, комп’ютерні ігри), різні музичні інструменти, арт-терапія і ще багато всього цікавого. Представляючи свої теми діти доповнювали свій виступ презентаціями, а також грою на музичному інструменті або співом.
«Важливою особливістю нашої конференції є, перш за все, орієнтир на особисті захоплення та інтереси учнів в сфері мистецтва, які не обмежуються програмою мистецьких шкіл. Так, в дискусійній панелі «Сучасний мистецький простір» цього разу учні обговорювали питання створення музики до фільму «Добвуш» та комп’ютерної гри «Red dead redemptio», дискутували щодо можливостей та подальших перспектив розвитку штучного інтелекту, ділилися власним досвідом озвучування аудіо-книг та підбору до них музичного супроводу…» – зазначає авторка та куратора проєкту Олена Садівнича, завідувачка теоретичним відділом ДМШ №39 м. Києва.
«Завдяки тому, що формат учнівської конференції не має жорстких програмних вимог, ми можемо долучати до заходу учнів з різними особливими освітніми потребами. І такі діти на рівних правах беруть у нас участь у засіданнях і навіть, починаючи з минулого року, вже також їх і модерують в парах з іншими учнями… І це має дуже гарний результат не лише для розвитку творчого потенціалу таких учнів, а й також для їх соціалізації, для інтеграції їх в суспільство…» – розповідає директор Дитячої музичної школи № 39 Маргарита Демків.
Ще одною характерною особливістю заходу є те, що модерують усі засідання дискусійних панелей самі учні, які за результатами попередньої конференції отримали найвищу нагороду – сертифікат модератора. Цьогоріч на конференції модерували 34 учні-модератори. Для когось це був лише перший досвід, а хтось з модераторів в проєкті вже 5 років.
«Я закінчила музичну школу ще декілька років тому і зараз вже є студенткою Національного університету Шевченка, але кожного разу знову і знову з радістю долучаюся до цього проєкту і щаслива, що мою можливість співпрацювати з цією творчою спільнотою, модерувати дискусійні панелі та зустрічі з відомими митцями, допомагати з веденням соцмереж проєкту і таке інше…» – згадує Євгенія Бажмаєва.
Окрім учнів-спікерів та учнів-модераторів на кожній з дискусійних панелей конференції були присутні українські та зарубіжні експерти. Цього разу це були 30 провідних дослідників мистецької галузі, які іноді доповнювали чи уточнювали інформацію, ставили та давали відповіді на питання, а також вчилися та дискутували разом з юними дослідниками.
Хедлайнерами конференції цього разу були композитор, що створив музику до фільму «Довбуш» – Олександр Чорний і композитор та віолончеліст Золтан Алмаші.
Захід відбувався в поєднанні офлайн (Музей історії міста Києва, Вцентрі хаб Оболонь) та онлайн (зум) форматів.
Органічним доповненням до учнівської конференції стали також 3 художні виставки, що відбувалися в офлайні – музей історії Києва – експрес-виставка юного художника-абстракціоніста Данила Ноздрі та Вцентрі хаб Оболонь – виставка творчих робіт учнів мистецьких шкіл Оболонського району міста Києва; та онлайні – виставка творчих робіт учнів мистецьких шкіл міста Києва «Наш світ», що демонструвалася між засіданнями дискусійних панелей конференції під час перерв.
Не дивлячись на складнощі, з якими стикнулися організатори заходу у зв’язку з затяжними повітряними тривогами (10 та 11 листопада), в результаті суттєвими змінами в розкладі, конференція пройшла на високому професійному рівні та вкотре підтвердила тезу, що розвиток під час війни не тільки не зупиняється, а взагалі виходить на новий, ще більш високий рівень усвідомлення та можливостей в цілому, бо як зазначила одна з експерток, Катерина Немира – «ніщо і ніхто не зможе зупинити нас в нашій праці для майбутнього!».
Записи усіх дискусійних панелей учнівської конференції є у відкритому доступі на офіційному ютуб-каналі проєкту CRESCENDO ART FORUM. Наразі триває відкрите голосування на визначення учнів-модераторів вже на наступну міжнародну учнівську конференцію.