«Вся квота на тваринний світ пішла Патрону», — Іван Марунич про день народження хіта «Пес Патрон»

«Вся квота на тваринний світ пішла Патрону», — Іван Марунич про день народження хіта «Пес Патрон»

Важко повірити, але вічній мем-пісні «Пес Патрон» сьогодні два роки. З приводу цієї дати говоримо з головним пісенним кінологом країни, фронтменом гурту «KARTA SVITU» — Іваном Маруничем. 

⁃ Як народилася пісня «Пес Патрон»?

⁃ Таке відчуття, що вона існувала з нами завжди. Насправді все почалося з акустичного концерту в Тернополі у червні 2022 року. Тоді ще тільки-тільки музиканти починали виступати після початку великої війни, але вже було зрозуміло, що це підтримує українців. Тож, у потязі я накидав текст, який мав стати концертним номером на один вечір, і, можливо, мемчиком у соцмережах. Але після концерту хтось опублікував інстасторі, і нас почали просити зіграти пісню про Патрона і на наступних виступах: у Луцьку та Києві. Стало зрозуміло, що без студійки не обійдеться. А де студійка, там і відос. Тому 3 серпня на YouTube і майданчиках нарешті з’явилася пісня, яка змінила наше життя і трохи життя оточуючих. За два роки трек отримав декілька хвиль популярності: спочатку завірусилася оригінальна версія, на яку користувачі знімали тіктоки. Потім пес Патрон особисто.. ну, окей, через посередників попросив, аби пісня стала офіційним саундтреком однойменного мультсеріалу. Наразі вийшло 16 серій, які набрали понад 30 мільйонів переглядів на YouTube, і це без врахування інших платформ. На початку 2023 року ми отримали за пісню премію YUNA, а наприкінці — новий тренд, який складно було передбачити: українці записали сотні кавер-версій, де накладали текст «Пес Патрон» на світові та вітчизняні хіти. Це було неймовірно і, здається, такого масового кавер-флешмобу в українській музиці ще не було.  

 

«Вся квота на тваринний світ пішла Патрону», — Іван Марунич про день народження хіта «Пес Патрон»

 ⁃ Якщо рахували, то можливо знаєте скільки каверів на неї зроблено? Який переспів найбільше здивував та вразив?

 ⁃ Нібито хтось писав, що позберігав усі відоси з каверами, і вийшло приблизно 1000 унікальних записів, які набрали мільйони переглядів. Причому це були кавери в абсолютно різних стилях і жанрах: від поп-хітів до важкого року, з хіп-хоп читкою та оперним вокалом. Мене дуже потішили переспіви на музику з мультфільмів, на кшталт «Чіп і Дейл». Але фаворитами стали учасники харківського хору, які розклали пісню по голосах. Вразив DANTES, який наклав трек на відому мелодію «Caruso». До слова, окрім Володимира до флешмобу долучилося багато інших артистів: MONATIK, Tember Blanche, Хейтспіч, Кажанна, Крихітка, Павло Зібров тощо. Дмитро Шуров співав пісню про Патрона під час спільної поїздки на Схід, це було душевно. А з Василем Байдаком і Надією Дорофєєвою у нас є свої версії на музику Spice Girls, можете пошукати в YouTube, вони мене досі дуже веселять. До речі, ця версія каверу вийшла задовго до тренду — ми щось відчували.

 ⁃ Чи не думали зробити пісень ще про визначних тварин. Наприклад, про кота Степана?)

 ⁃ Нє, вся квота на тваринний світ пішла Патрону. Поки досить, ми свідомо не пішли шляхом штампування історій. Така перспектива для мене виглядала трохи кон’юктурно і нецікаво. Натомість ми з командою насправді раді, що з цією постіронічною піснею сталася така історія. Вона відкрила багато дверей, ми зіграли десятки концертів, де українці щиро кайфують під трек. І, головне, записали великий двочастинний альбом «Простір важливих речей». Перша частина вже на майданчиках. Її ми презентували на сольному концерті у Києві у травні і на фестивалі Atlas United у липні. Тішить, що публіка відкриває більш серйозну творчість KARTA SVITU. Друга частина альбому вийде 16 серпня. Тож, незабаром картина буде домальована, як співає Злата Огнєвіч. 

«Вся квота на тваринний світ пішла Патрону», — Іван Марунич про день народження хіта «Пес Патрон»

⁃ Багато хто з артистів розповідає, що з часом все ж набридає співати суперхіти, навіть якщо і дуже просять. Бачив, що ви вже навіть трохи видозмінили аранжування і зробили його тяжчим. Просте питання: наскільки вже набили оскому від «Пса Патрона»?

 ⁃ Насправді пісня, яку тепло приймає публіка — підспівує, відривається та кайфує — не може набриднути. Тому що це заряд енергії і для артиста. Але якщо ми відчуємо, що пісня вже неактуальна, то запросто можемо прибрати її з плейлиста. Думаю, це природній процес, коли музиканти створюють щось нове, і хочуть, звісно ж, щоб і цей матеріал здобув увагу і прихильність публіки. Сподіваюся, кожен і кожна, хто почує альбом, знайде в ньому щось своє: там, благо, є треки на будь-який смак і настрій. Якщо «Батіна тачка», «Свято», «З кожної праски!» продовжують гумористичну тему, то ліричні треки «Немов птахи», «Квартира», «Крила», «Вона лягає спати» геть не схожі на щось іронічне. Це лірика, яку я теж хотів би, щоб люди відкрили для себе. Також окремими номерами стоять пісні «Твій неймовірний шлях», який ми записали з інструментами симфонічного оркестру, «Поштар» та «Порошок», що присвячені сучасним подіям. Але з обережним ставленням до чутливих тем. Зберегти баланс в музиці і залишити доречним кожен рядок текстів — для мене особливо важливо при створенні композицій.

«Вся квота на тваринний світ пішла Патрону», — Іван Марунич про день народження хіта «Пес Патрон»

 ⁃ Чи ставите собі за мету перебити успіх пісні «Хто тримає цей район?», адже загалом у вашому репертуарі чимало серйозних робіт?

 ⁃ Думаю, це нормальне прагнення для артиста — розвиватися, робити щось краще, якісніше та прагнути, аби результат почуло якомога більше людей. Ми зробили концертну програму такою, щоб вона була доречною не тільки в невеликих клубах, але й на великих майданчиках. Затестили цього літа на Країні мрій та ATLAS UNITED — працює і звучить. Тож, хочеться, щоб багато людей знаходили можливість отримати надію, моменти щастя на наших виступах і концертах в ці непрості часи. Для цього наразі і працюємо. Хай живе Патрон! Але слухайте тепер увесь альбом!